معرفی گرندتورر برقی Piech

رئیس سابق گروه فولکس‌واگن، Ferdinand Piëch، نوه‌ فردیناند پورشه است. اکنون پسر او، Toni Piëch، وارد صنعت خودرو شده و شرکت Piëch Automotive را در سوئیس تاسیس کرده است.

این سوپراسپرت سوئیسی از سه موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد که هر یک از آن‌ها 201 اسب‌بخار قدرت و مجموعا 604 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند.اولین محصول این شرکت، کوپه GT کاملاً الکتریکی است. این کانسپت اولین بار در نمایشگاه ژنو سال 2019 به نمایش در آمد‌ و حالا زمان آماده‌سازی آن فرا رسیده است. نسخه‌ تولیدی در اروپا، چین و حتی آمریکا، عرضه خواهد شد.

این خودروی برقی 4.43 متر طول، 1.99 متر عرض و 1.25 متر ارتفاع دارد. ابعاد آن بسیار شبیه به پورشه 911، با 4.519 متر طول است. ویژگی‌های ظاهری آن، به خودروهای اسپرت سنتی با پیشرانه‌های احتراقی شباهت دارد و همانند آن‌ها، کاپوت به صورت کشیده طراحی شده است. در قسمت جلو، چراغ‌ها جدیدترین مدل‌های استون‌مارتین را به یاد می‌آورند. قسمت عقب نیز با خطوط ساده و چراغ‌های C شکل طراحی شده است.

کوپه برقی Piech

این سوپراسپرت سوئیسی از سه موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد که هر یک از آن‌ها 201 اسب‌بخار قدرت و مجموعا 604 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند. قدرت دو موتور به چرخ‌های عقب و دیگری به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. چنین قدرتی به کوپه GT اجازه می‌دهد تا در زمان 3 ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر برساعت و در زمان 9 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر برساعت برسد.

باتری‌های به کار رفته در کوپه GT، به میزان 75 کیلووات‌ساعت و از شرکت چینی Desten تامین شده است که Piëch Automotive ادعا می‌کند در مدت زمان 8 دقیقه از شارژ صفر به 80 درصد می‌رسد و بردی برابر 500 کیلومتر دارد.

کوپه برقی Piech

یکی از توسعه‌دهندگان Piëch GT آقای Klaus Schmidt، که بیش از 30 سال رئیس بخش M ب‌ام‌و بوده است. تیم او قصد دارد خودرو را در قالب دو نمونه اولیه در مارس 2022 و 2023 تست کند. اگر تمامی اقدامات طبق برنامه پیش رود، تولید آن در سال 2024 آغاز می‌شود.

شرکت Piëch Automotive امیدوار است که هر ساله 1200 دستگاه از GT را بسازد. پس از آن نیز این خودروساز سوئیسی قصد دارد توسعه‌ سدان و کراس‌اور را آغاز کند.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com