با قابلیت پیمایش 460 کیلومتر

معرفی سلترا، اولین خودروی برقی سوبارو

21 آبان 1400 17:25

سوبارو سُلترا (Solterra) به عنوان نخستین محصول کاملاً برقی این خودروساز ژاپنی و در قالب یک کراس‌اور پنج نفره به مشتریان ژاپنی معرفی شده است.

مجموعه باتری به ظرفیت 71.4 کیلووات ساعت، شعاع حرکتی برابر با 460 کیلومتر فراهم خواهد کرد.سوبارو سلترا به دو موتور برقی مجهز است که هرکدام روی یکی از محورها نصب شده و در مجموع 215 اسب­‌بخار قدرت تولید می­‌کنند. علاو‌براین کراس‌اور برقی ژاپنی از سامانه AWD X-Mode بهره می‌برد، که پایداری لازم برای عبور از تمام مسیرها را فراهم می­‌کند.

مجموعه باتری به ظرفیت 71.4 کیلووات ساعت، شعاع حرکتی برابر با 460 کیلومتر فراهم خواهد کرد. البته این عدد براساس استاندارد WLTC ژاپن اعلام شده که براساس تجربه، نسبت به استاندارد EPA (مورد تایید ایالات متحده) بسیار خوش‌بینانه است. امکان شارژ این خودروی 2020 کیلوگرمی با جریان 150 کیلووات تایید شده، اما زمان موردنیاز برای شارژ اعلام نشده است.

سلترا اولین خودروی برقی سوبارو

نمای ظاهری سوبارو سلترا بسیار شبیه به برادر ناتنی خود یعنی تویوتا bz4x به نظر می­‌رسد هرچند در نمای جلو کمی متفاوت است. در چراغ عقب هم تغییراتی اعمال شده است. رینگ‌های استاندارد این خودرو 18 اینچی است، اما امکان سفارش نمونه 20 اینچی نیز وجود دارد.

در فضای داخلی سوبارو سلترا شباهت بیشتری با تویوتا bz4x قابل تشخیص است، هرچند که در این بخش نیز برخی جزئیات متفاوت به چشم می­‌خورد. ابعاد بدنه سوبارو سلترا کاملا برابر با تویوتا bz4x بوده و در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4.69، 1.86 و 1.65 متر است.

سلترا اولین خودروی برقی سوبارو

سوبارو قصد دارد این محصول را در سایر نقاط جهان هم به فروش برساند، بنابراین احتمال دارد در زمان نزدیک به نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس، شاهد اعلام مشخصات نسخه بازار ایالات متحده باشیم. انتظار می­‌رود قیمت این خودرو نیز در زمان نزدیک به عرضه اعلام شود.

دیدگاه کاربران