معرفی نمونه اولیه آکورا اینتگرا

با گذشت بیش از دو دهه از غیبت آکورا اینتگرا، نمونه اولیه از نسل جدید این خودرو در لوس‌آنجلس رونمایی شد. براساس سابقه­‌ای که از آکورا و برند بالادستی آن یعنی هوندا سراغ داریم، می‌­توان انتظار داشت که نمونه نهایی آکورا 2023 شبیه به این مدل پیش‌­تولید باشد.

طراحی بدنه و کابین آکورا اینتگرا

همچون نسل اول اینتگرا در سال 1986، مدل 2023 در قالب یک سدان فست‌بک معرفی شده است، که در مواردی همچون چراغ‌های LED جلو ، جلوپنجره 5 ضلعی و چراغ‌های کشیده عقب، به سایر محصولات فعلی این برند شباهت دارد. نشان INTEGRA روی سپر جلو و عقب حک شده است.

آکورا اینتگرا پروتوتایپ

با دقت در تناسبات بدنه می­‌توان دریافت که نسل جدید آکورا اینتگرا براساس آخرین نسل هوندا سیویک شکل گرفته است، اما هرچه باشد طراحان آکورا به خوبی از پس انجام ماموریت خود برآمده‌­اند. رنگ زرد Indy یادآور این رنگ در مدل‌های قبلی اینتگراست، ضمن­ این‌که کاپوت کشیده و صندوق عقب کوتاه به نسل دوم اینتگرا شباهت دارد.

فضای داخلی این نمونه آزمایشی هنوز تکمیل نشده است، اما می­‌توان حدس زد که این بخش نیز برپایه نسل جدید سیویک ولی با جزئیات متفاوت و البته کیفیت بالاتر ساخته شود.

مشخصات فنی آکورا اینتگرا

با وجودآن‌که خبر رسمی در این مورد اعلام نشده است، ولی به نظر می­‌رسد آکورا اینتگرا 2023 روی شاسی سیویک شکل گرفته است. شرکت سازنده از نصب پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با قدرت بالا روی این محصول خبر داده است، که احتمالاً همان پیشرانه متعلق به هوندا سیویک Si با 200 اسب­‌بخار قدرت و 260 نیوتن‌متر گشتاور باشد.

البته برخلاف سیویک Si که تنها با جعبه‌دنده دستی به فروش می­‌رسد، قرار شده اینتگرا به جعبه‌دنده اتوماتیک نیز مجهز شود، که البته فعلاً درباره جزئیات آن خبری اعلام نشده است. این خودرو به صورت استاندارد دیفرانسیل-جلوست، اما احتمالاً به صورت دو دیفرانسیل نیز عرضه خواهد شد.

آکورا اینتگرا پروتوتایپ

برنامه تولید و قیمت آکورا اینتگرا

نمونه نهایی آکورا اینتگرا در اواسط سال 2022 و با قیمت پایه تقریباً 30 هزار دلار وارد نمایندگی­‌ها خواهد شد تا برای مرسدس‌بنز A کلاس و ب‌ام‌و سری 2 گرن‌کوپه، ایجاد دردسر کند.

درصورت تولید اینتگرا تایپ S با پیشرانه مشترک با سیویک تایپ R با 306 اسب‌بخار قدرت، این خودروی ژاپنی به جنگ با مرسدس AMG CLA 35 و ب‌ام‌و M235i گرن‌کوپه خواهد رفت.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com