معرفی کیا نیرو 2023

می­‌توان با اطمینان ادعا کرد که طراحی ظاهری نسل قبلی کیا نیرو مورد پسند اکثر مخاطبان نبود، اما نسل جدید نیرو با تحولات اساسی به میدان آمده است تا ناکامی­‌های قبلی را جبران کند. درواقع نیرو 2023 جزء معدود خودروهایی است که تفاوت‌های قابل توجه­ی با نسل قبلی خود دارد.

نکته جالب درباره کابین کیا نیرو 2023 اینکه، بخش بالایی داشبورد از کاغذ دیواری بازیافتی ساخته شده درحالیکه مواد به دست آمده از برگ‌های اوکالیپتوس در صندلی­‌ها بکار رفته است.طراحی ظاهری کیا نیرو 2023 به سایر محصولات جدید کیا همچون نسل جدید اسپورتیج شباهت دارد و البته تحت تاثیر کانسپت HabaNiro که در سال 2019 معرفی شد، شکل گرفته است. فرم چراغ‌های دیلایت LED، رنگ متفاوت ستون انتهایی، فرم Y شکل رینگ‌ها و چراغ‌های عقب با فرم شبیه به بومرنگ، همگی شواهدی برای اثبات این ادعا خواهد بود.

طراحی فضای داخلی هم کاملاً متحول شده و به محصولات رده بالای کیا شباهت دارد. دو نمایشگر پشت آمپر و اطلاعات سرگرمی در کنار هم، کنترل مجزا برای سیستم تهویه و اهرم چرخان تعویض دنده، از مهمترین موارد قابل ذکر درباره طراحی جزئیات است.

امکانات رفاهی همچون تهویه و گرمکن صندلی­‌ها، گرمکن فرمان، اتو هولد و سامانه دستیار پارک برای این خودرو درنظر گرفته شده است.

کیا نیرو 2023

نکته جالب درباره کابین کیا نیرو 2023 اینکه، بخش بالایی داشبورد از کاغذ دیواری بازیافتی ساخته شده درحالیکه مواد به دست آمده از برگ‌های اوکالیپتوس در صندلی­‌ها بکار رفته است. پوشش داخلی درها نیز با رنگ آب-پایه BTX رنگ‌آمیزی شده که ترکیبی عاری از مواد شیمیایی همچون بنزن و تولِن است.

کیا نیرو 2023 در جریان نمایشگاه حمل و نقل سئول 2021 معرفی شده است، بدون آن‌که جزئیاتی درباره مشخصات فنی آن اعلام شود. با توجه به سابقه این خودرو می‌­توان انتظار داشت که با قوای محرکه هیبرید، پلاگین هیبرید و کاملاً برقی عرضه شود. این خودرو احتمالا سال آینده میلادی وارد بازار خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com