یاماها TMax560 مدل 2022

در حالی که یاماها در بازار مالزی مدل TMax560 نسخه 2022 را با قیمت 17 هزار و 400 عرضه کرده، شرکت مدل TMax560 Tech Max نسخه 2022 را برای بازار اروپا تدارک دیده است.

تی‌مکس مدل پایه در بازار اروپا از گرم‌کن صندلی، گرم‌کن دسته‌ها، شیشه جلو با قابلیت تنظیم الکتریکی، کروز کنترل، سیستم تعلیق قابل تنظیم که پیش‌تر به صورت استاندارد روی مدل مالزی تعبیه شده بود.مشتریان بازار مالزی دو انتخاب رنگی را برای این موتورسیکلت در دسترس دارند ولی خریداران اروپایی رنگ‌بندی بیشتر شامل زرد، آبی و خاکستری را دریافت خواهند کرد. اگرچه خریداران مالزیایی احساس می‌کنند که تی‌مکس جدید تغییر چندانی نکرده است، باید بگوییم این همان نسخه‌ای است که به اسم تیپ Tech Max در بازار اروپا هم عرضه می‌شود.

بزرگ‌ترین تفاوت این دو محصول در ارائه اطلاعات ناوبری Garmin روی نمایشگر 7 اینچی رنگی آن است. این یک سرویس اشتراکی است که البته در همه بازارها در دسترس نیست.

جالب است بدانید تی‌مکس مدل پایه در بازار اروپا از گرم‌کن صندلی، گرم‌کن دسته‌ها، شیشه جلو با قابلیت تنظیم الکتریکی، کروز کنترل، سیستم تعلیق قابل تنظیم که پیش‌تر به صورت استاندارد روی مدل مالزی تعبیه شده بود، محروم است. اما در مقابل تی‌مکس 560 ویژه اروپا مجوز استاندارد A2 دارد که در بازار مالزی قابلیت اجرا ندارد.

یاماها TMax560 مدل 2022

از نظر فنی تمام مشخصات این دو محصول با یکدیگر مشابه است. یعنی حضور یک پیشرانه 2 سیلندر DOHC با قدرت 47.6 اسب‌بخار در 7500 دور در دقیقه و 55.7 نیوتن‌متر گشتاور در 5250 دور در دقیقه. این خروجی توسط یک جعبه‌دنده اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

یاماها می‌گوید در ویرایش 2022 طراحی بدنه از نظر آیرودینامیک و آرگونومی به‌ویژه برای سفرهای طولانی بهینه‌سازی شده است. هم‌چنین راکب با زین 800 میلی‌متری این موتور می‌تواند لذت فوق‌العاده‌ای را تجربه کند. سایر امکانات استاندارد این محصول شامل کنترل کشش، تغییر حالت‌های سواری، استارت بدون سوئیچ و باز کردن باک با کنترل از راه است. یاماها تی‌مکس با تایرهای 15 اینچی و باک 15 لیتری، وزنی حدود 220 کیلوگرم دارد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : paultan.org