معرفی کادیلاک اسکالید V

کادیلاک سال 2022 را با معرفی اولیه نسخه مورد انتظار اسکالید V شاسی‌بلند لوکس همیشه محبوب خود که اکنون عملکرد بالا نیز دارد، آغاز کرد. در آن مرحله فقط به‌روزرسانی‌های بیرونی نمایش داده شد اما اکنون همه‌چیز فاش شده است.

همان‌طور که انتظار می‌رفت پیشرانه این خودرو هشت سیلندر Vشکل با سوپرشارژر است. مانند قبل ویرایش کشیده یا ESV اسکالید نیز موجود است که قیمت به مراتب بالاتری نسبت ویرایش استانداردش دارد.

طراحی کادیلاک اسکالید V

با نگاهی به تصاویر، می­‌توان از تغییرات جزئی اسکالید-V نسبت به نسخه استاندارد اسکالید باخبر شد. موارد قابل تشخیص در این تصاویر شامل جلوپنجره جدید، طرح جدید بخش زیرین سپر جلو، طرح متفاوت چراغ‌های دی‌لایت و خروجی چهارگانه اگزوز می­‌شود.

کادیلاک اسکالید V

کابین و امکانات کادیلاک اسکالید V

در فضای کابین این خودرو می­‌توان نشان V روی فرمان و تریم مشکی به جای قطعات کروم را تشخیص داد، اما به نظر می­‌رسد باید منتظر نصب این نشان در سایر نقاط کابین و همچنین موارد انحصاری دیگر مربوط به اسکالید-V هم باشیم.

کادیلاک اسکالید V

مشخصات فنی کادیلاک اسکالید V

بیایید از قوای محرکه شروع کنیم. جایی که پیشرانه 6.2 لیتری هشت سیلندری دیده می‌شود که پیش‌تر روی CT5-V نسخه Blackwing نصب شده بود. اسکالید V با سوپرشارژر بزرگ‌تر و تغییراتی در مکانیزم روتورها، میزان بوست سوپرشارژ را افزایش داده است. اکنون عدد خروجی 682 اسب‌بخار را نشان می‌دهد که 14 اسب‌بخار بیشتر از CT5-V است. البته نکته اینجاست که گشتاور مدل شاسی‌بلند از نسخه سدان‌ کمتر است.

کادیلاک اسکالید V

سیستم اگزوز چهارگانه این خودرو حیرت‌انگیز است. چراکه در حالت اسپرت صدایی دلهره‌آور دارد ولی در حالت رانندگی لوکس کاملاً آرام است.

تعویض دنده هنوز هم به عهده جعبه‌دنده 10 سرعته اتوماتیک واگذار شده است. البته شرکت می‌گوید که به دلیل افزایش قدرت کمی این گیربکس را کالیبره کرده است. سیستم انتقال قدرت آن در حالت استاندارد نیرو را به صورت مساوی 50-50 تقسیم می‌کند ولی در حالت تهاجمی و اسپرت 66 درصد نیرو به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

شاید باورکردنی نباشد ولی این شاسی‌بلند 3 تنی صفر تا صد را در 4.4 ثانیه می‌پیماید. رکورد آن در پیمایش 400 متر نیز 12.7 ثانیه است. سرعت نهایی 200 کیلومتر برساعتی برای چنین خودرویی کاملاً کافی به نظر می‌رسد.

کادیلاک اسکالید V

قیمت کادیلاک اسکالید V

کادیلاک می‌گوید قیمت پایه این خودرو 149 هزار و 990 دلار است. جالب است بدانید تفاوت مدل پایه با نسخه پلاتینیوم ESV خود به اندازه یک سدان CT5 است. با این حال این عددی است که باید برای قوی‌ترین و خاص‌ترین اسکالید V شرکت باید پرداخت کرد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید