نگاهی به منهارت MH7 400d

در بسیاری از نقاط جهان، پیشرانه­‌های دیزل از بازار خودرو حذف شده است. اما حقیقت این است که با وجود افزایش سختگیری استانداردهای آلایندگی و همچنین اخبار منفی همچون مخفی­‌کاری فولکس­‌واگن در زمینه موتورهای دیزل ساخت خود، این پیشرانه‌­ها همچنان در برخی نقاط دارای محبوبیت هستند.

با تغییرات نرم­‌افزار و نصب توربوشارژهای جدید، خروجی پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر خطی ب‌ام‌و 740d xDrive به 405 اسب­‌بخار قدرت رسیده است. برخلاف انتظار، آلمان یکی از کشورهایی است که هنوز بسیاری از مشتریان بازار خودرو به سراغ پیشرانه دیزل می­‌روند، مخصوصاً افرادی که باید در مسافت طولانی به رانندگی بپردازند. بنابراین جای تعجب نیست که شاهد فروش و حتی تیونینگ محصولات مجهز به دیزل در این کشور باشیم.

شرکت منهارت هم با ارائه جدیدترین محصول خود، قصد داشته قابلیت‌­های یک پیشرانه شش سیلندر دیزل را در حالت تقویت شده به نمایش بگذارد. برای دستیابی به این هدف، یک دستگاه 740d xDrive انتخاب شده و با تغییرات نرم­‌افزار و نصب توربوشارژهای جدید، خروجی پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر خطی آن به 405 اسب­‌بخار قدرت و 790 نیوتن‌متر گشتاور رسیده است. به عنوان مقایسه بد نیست بدانید که خروجی پیشرانه این خودرو در حالت استاندارد برابر با 320 اسب‌­بخار قدرت و 680 نیوتن متر گشتاور است.

منهارت MH7 400d

غیر از پیشرانه، سیستم اگزوز و ترمزها نیز مورد بازبینی قرار گرفته است. علاوه‌براین جعبه‌دنده هشت سرعته اتوماتیک هم مورد برخی تغییرات قرار گرفته تا با افزایش نیروی پیشرانه سازگاری پیدا کند.

گذشته از تغییرات فنی، ظاهر منهارت MH7 400d هم به واسطه مواردی همچون کاهش 20 الی 30 میلی‌متری بدنه، رینگ‌های 22 اینچی مدل Venturi با تایرهای 265/30 R22 و 295/25 R22 در محورهای جلو و عقب و رنگ مشکی براق بدنه با جزئیات طلائی از سایر نمونه‌­های سری هفت متمایز شده است.

منهارت MH7 400d

طرح فضای داخلی تا حد زیادی به نسخه اصلی وفادار مانده با این تفاوت که لوگوی منهارت روی فرمان نصب شده و حروف صفحه نشان­‌دهنده ها نیز با مدل استاندارد متمایز است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید