نگاهی به جیلی جیامتری E

برند جیامتری که توسط جیلی و با هدف ساخت خودروهای برقی ارزان تاسیس شده، دو مدل با نام‌های A و C را به مخاطبان معرفی کرده، اما تنوع محصولات این برند نوپا با معرفی مدل E، افزایش یافته است.

جیامتری E به یک موتور برقی با 82 اسب­‌بخار قدرت و مجموعه باتری لیتیوم-فلز-فسفات مجهز شده است، که شعاع حرکتی برابر با 322 کیلومتر برای آن فراهم می­‌کند.این کراس‌­اور کوچک با قیمت پایه 10 هزار دلار، نسخه تغییر یافته از هاچ‌بک EX3 است، که آن هم براساس یکی از محصولات جیلی یعنی SC5-RV شکل گرفته، خودرویی که در سال 2010 وارد بازار شده است.

تناسبات کلی طراحی نسبت به مدل EX3 بدون تغییر باقیمانده است، ولی نمای جلو و تمام قطعات بدنه تعویض شده تا هویتی تازه برای E حاصل شود.

ابعاد جیامتری E در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.006، 1.765، 1.55 و 2.485 متر اعلام شده که این خودرو را در کلاس هاچبک‌های B+ قرار می‌­دهد.

در فضای داخلی جیامتری E، دو نمایشگر 10.25 اینچی برای نمایشگر اطلاعات مرکزی و پشت آمپر استفاده شده است، درحالی‌که دکمه­‌های فیزیکی همچنان روی فرمان وجود دارند. دستیار صوتی و نورپردازی LED با تنظیمات متنوع، از دیگر ویژگی‌­های کابین این خودرو است.

جیامتری E کراس‌اور برقی جیلی - Geometry E

جیامتری E به یک موتور برقی با 82 اسب­‌بخار قدرت و مجموعه باتری لیتیوم-فلز-فسفات مجهز شده است، که شعاع حرکتی برابر با 322 کیلومتر (براساس استاندارد NEDC) برای آن فراهم می­‌کند. علاوه‌براین قادر است تا حداکثر 102 کیلومتر برساعت، سرعت بگیرد. این‌ها به همراه سیستم تعلیق نیمه مستقل عقب، تنها اطلاعات فنی است، که فعلاً درباره جیامتری E می­‌دانیم.

فروش جیامتری E تا قبل از پایان سه ماهه دوم سال 2022 در چین آغاز خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : ru

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید