معرفی خودروهای ایمنی مسابقات موتو جی‌پی 2022

سنت دیرینه حضور محصولات ب‌ام‌و M در مقام خودروی ایمنی مسابقات موتوجی‌پی همچنان ادامه دارد، چراکه نسخه‌­ای ویژه از سری 2 کوپه نیز قرار است در فصل جدید این مسابقات و به عنوان خودروی ایمنی حاضر شود.

M2 CS Racingفصل جدید مسابقات موتوجی­‌پی از شش مارس 2022 و با گرندپری قطر آغاز خواهد شد. که درحقیقت نسخه مسابقه­‌ای از سری 2 است، برای ایفای نقش جدید خود چندان به زحمت نخواهد افتاد، چراکه ب‌ام‌و با کمال افتخار اعلام نموده، نیازی به اعمال تغییرات فراوان برای حضور این خودرو در موتوجی­‌پی وجود نداشته است.

در نمای ظاهری چند مورد جزئی همچون چراغ‌های ایمنی و تزئینات بدنه مخصوص 50 سالگی نشان M به این خودرو اضافه شده است.

نیروی محرکه ب‌ام‌و M2 CS Racing از پیشرانه 3 لیتری شش سیلندرتوئین توربو تامین شده است، که 450 اسب­‌بخار قدرت در اختیار این خودرو قرار می­‌دهد. دیفرانسیل لغزش-محدود مکانیکی با خنک­‌کننده مجزا و انتقال قدرت تقویت شده به همراه سقف کربنی، تکمیل‌کننده تغییرات M2 CS Racing است.

ب‌ام‌و M2 CS Racing خودروی ایمنی مسابقات موتو جی‌پی 2022

البته M2 CS Racing تنها خودروی ایمنی فصل جدید مسابقات موتوجی‌­پی نخواهد بود چراکه ب‌ام‌و M5 CS، نسخه کامپتیشن از مدل‌های M4 و M8 گرن‌کوپه و دو موتورسیکلت M 1000 RR هم به عنوان سایر اعضای ناوگان ایمنی حاضر می­‌شوند. ب‌ام‌و X5 M کامپتیشن به عنوان خودروی سلامت انجام وظیفه خواهد کرد.

فصل جدید مسابقات موتوجی­‌پی از شش مارس 2022 و با گرندپری قطر آغاز خواهد شد. پس از آن، مسابقات اندونزی و آرژانتین برگزار می­‌شود، درحالی‌که رقابت‌ها در شش نوامبر در والنسیا به ایستگاه آخر می‌­رسد.

کارملو ازپلتا مدیر برگزاری مسابقات موتوجی‌­پی، به همکاری طولانی مدت این رقابت با شرکت ب‌ام‌و از سال 1999 تاکنون اشاره کرده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید