انتشار تیزر نسل جدید دلورین توسط ایتال دیزاین

به نظر می‌­رسد شرکت ایتال دیزاین که طراحی خودروی به یادماندنی دلورین DMC-12 را برعهده داشته، مشغول طراحی نسل جدید این خودرو باشد. شاهد این مدعی، تصویری است که توسط استودیو طراحی ایتالیایی منتشر شده و طرحی شماتیک از یک خودروی اسپرت با درهای گالوینگ را به معرض نمایش گذاشته است.

دلورین از آغاز سفر به دوران برقی-سازی سخن گفته که به معنای استفاده از پیشرانه برقی در محصول جدید خواهد بود.البته مدیریت فعلی شرکت خودروسازی دلورین از اعلام هرگونه جزئیات درباره این محصول خودداری نموده است، اما وعده کرده که تا پیش از پایان سال جاری، این خودرو را رونمایی کند. حتی وب‌سایت این شرکت به علاقمندان اعلام نموده که برای دریافت جدیدترین خبرها از محصول جدید دلورین، می‌توانند مشخصات خود را ثبت نمایند. این خودروساز همچنین از آغاز سفر به دوران برقی-سازی سخن گفته که به معنای استفاده از پیشرانه برقی در محصول جدید خواهد بود.

مهمترین نکته قابل تشخیص در تصویر نسل جدید دلورین، درهای گالوینگ این خودرو بوده که حرف V را تداعی می­‌کنند. به نظر می­رسد فرم درها و گلگیرهای خودرو نیز چندان زاویه­‌دار نباشد. البته شرکت ایتال دیزاین در ژانویه 2021 نیز تصویری شبیه به این تصویر را منتشر کرده بود، با این تفاوت که در آن زمان، نشان DMC قابل تشخیص نبود.

دلورین DMC-12

جورجتو جیوجارو موسس ایتال دیزاین که چندین نمونه از خودروهای شاخص دهه­‌های 70 و 80 میلادی همچون مازراتی بورا، لوتوس اسپریت، مازراتی مراک و نسل اول فولکس­‌واگن شیراکو را با فرم گوه­ای بدنه و خطوط تیز طراحی کرده، محصول دلورین را نیز تحت همین اصول شکل داد. با وجود طراحی قابل توجه در زمان خود، محصول دلورین در مدت زمانی بسیار کوتاه و در فاصله سال‌های 1981 تا 1982 روی خط تولید قرار داشت.

البته این نخستین بار نیست که خبرهایی درباره تولد مجدد دلورین به گوش می­‌رسد، چراکه مالک فعلی این برند، در سال‌های 2007 و 2017 اقدام به تکمیل مونتاژ قطعات موجود در کارخانه نمود. براساس خبرها، قطعات لازم برای تولید دست کم 300 دستگاه دلورین در کارخانه وجود داشته است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید