معرفی فورد اِوِرِست 2023

سومین نسل از مدل اِوِرِست درحالی توسط فورد معرفی شده، که محبوبیت خودروهای شاسی نردبانی رو به افزایش گذاشته است. فورد اِوِرِست 2023 روی پلتفرم مشترک با پیکاپ ساخت فورد یعنی رنجر 2022 شکل گرفته، اما عرض آن به منظور پایداری بیشتر به میزان 5 سانتی‌متر افزایش یافته است.

بسته به بازار هدف، فورد اِوِرِست 2023 با یکی از پیشرانه­‌های 2 یا 3 لیتری توربودیزل و 2.3 لیتری اکوبوست بنزین­‌سوز قابل سفارش خواهد بود.نمای جلوی فورد اِوِرِست به برادر پیکاپ شباهت دارد، با این تفاوت که عرض درهای عقب افزایش یافته و چراغ‌های عقب بزرگتری برای آن نصب شده است. کمک­‌فنرها نیز به منظور افزایش قابلیت­‌های آفرود و همچنین سواری بهتر، مورد بازنگری قرار گرفته است.

در فضای کابین هم غیر از نصب سه ردیف صندلی، صفجه پشت آمپر 8 و نمایشگر 10.1 اینچی لمسی با رابط کاربری SYNC 4 نصب شده است، که در تریم‌های کاملتر با نمونه­‌های به ترتیب 12.3 و 12 اینچی تعویض می­‌شود.

بسته به بازار هدف، فورد اِوِرِست 2023 با یکی از پیشرانه­‌های 2 یا 3 لیتری توربودیزل و 2.3 لیتری اکوبوست بنزین­‌سوز قابل سفارش خواهد بود، که به جعبه‌دنده شش سرعته دستی یا 10 سرعته اتوماتیک متصل می­‌شوند. نکته مهم این‌که در فضای پیشرانه این خودرو، فضای اضافه برای نصب باتری دوم هم پیش‌­بینی شده است، تا نیروی لازم برای لوازم برقی اضافه را تامین کند.

فورد اِوِرِست 2023 می­‌تواند تا عمق 80 سانتی‌متر در آب غوطه‌ور شود و 350 کیلوگرم بار ساکن را روی سقف خود تحمل کند.

دوربین 360 درجه، چراغ‌های LED با چیدمان ماتریسی، کروزکنترل تطبیق‌­پذیر، دستیار حرکت بین خطوط، دستیار فرمان و ترمز خودکار ثانویه پس از بروز تصادف، سنسورهای جلو و عقب، دستیار پارک خودکار و پایش نقطه کور با قابلیت تشخیص تریلر پشت ماشین به ابعاد 10 در 2.4 متر، بخشی از تجهیزات ایمنی و رفاهی فورد اِوِرِست 2023 خواهد بود.

فورد اِوِرِست 2023 در سه تریم اسپرت، تیتانیوم و پلاتینیوم از اواخر سال جاری وارد بازار خواهد شد. بد نیست بدانید نسل قبلی این خودرو غیر از حضور در بازار هندوستان، در ناوگان ارتش فرانسه هم بکار گرفته شده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید