معرفی نسخه لگویی وسپا 125

به منظور گرامیداشت 75 سالگی شرکت وسپا، لگو یک مدل 1106 قطعه­‌ای از اسکوتر کلاسیک این برند را طراحی و تولید کرده است.

مدل لگویی از وسپا 125 از اول مارس 2022 در سایت Lego.com و همچنین فروشگاه­‌های این برند و با قیمت 99,99 دلار به فروش می­‌رسد.نخستین عامل جالب توجه در این اسکوتر لگویی، رنگ آبی روغنی آن است که در محصولات لگو بسیار کم سابقه بوده و یادآور محصولات وسپا در دهه 60 میلادی است. پلاک ایتالیایی نصب شده روی این مدل و لوگوی وسپا، حس و حال کلاسیک این مدل را تقویت کرده است و فیلم به یادماندنی Roman holiday متعلق به آن دوران را تداعی می­‌کند.

طول، عرض و ارتفاع این مدل به ترتیب 35، 12 و 22 سانتی‌متر اعلام شده است. تایر زاپاس، جزئیات پیشرانه، روکش پیشرانه با قابلیت جداسازی، دسته موتورهای فعال، کلاه کاسکت و یک سبد گل کوچک، تمام جزئیاتی بوده که برای هرچه طبیعی جلوه دادن این مدل، درنظر گرفته شده است.

مدل لگویی از وسپا 125 از اول مارس 2022 در سایت Lego.com و همچنین فروشگاه­‌های این برند و با قیمت 99,99 دلار به فروش می­‌رسد.

نسخه لگویی وسپا 125

مارکو لامبری مدیر مرکز طراحی گروه پیاجیو، کار مشترک این برند با لگو را تجربه‌ای خارق‌­العاده دانسته، که با برخی چالش‌ها همچون ساخت بدنه منحنی وسپا با قطعات آجری لگو، همراه بوده است.

فلورین مولر که سمت طراح ارشد لگو را بر عهده دارد، نیز تجربه همکاری با وسپا را تجربه‌­ای باورنکردنی توصیف کرده که به ساخت یک اثر هنری منجر شده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید