فراری دیتونا SP3 عضو جدید لگو تکنیک

شرکت لگو برای افزایش تنوع محصولات سری تکنیک خود، فراری دیتونا SP3 را به این مجموعه اضافه کرده است. نمونه واقعی این خودرو با پیشرانه 6.5 لیتری 12 سیلندر در نوامبر گذشته و به عنوان عضوی از سری سفارشی آیکونا رونمایی شد تا در تیراژ 599 دستگاه تولید شود.

این مدل 3778 قطعه‌­ای، در مقیاس یک هجدهم از فراری دیتونا SP3 ساخته شده است.اکنون لگو با همکاری فراری، قصد دارد یک مدل لگویی از این محصول را به همراه یک کتاب تیراژ محدود، از اول ژوئن وارد بازار نماید.

ابعاد این مدل 3778 قطعه‌­ای که در مقیاس یک هجدهم از فراری دیتونا SP3 ساخته شده، در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 59، 25 و 15 سانتی‌متر اعلام شده است.

همچون سایر محصولات لگو تکنیک، در فراری دیتونا SP3 نیز جزئیات زیادی به چشم می­‌خورد، اما شاید یکی از جالب‌ترین نکات درباره این خودرو، کارکرد قطعات جعبه‌دنده 8 سرعته سکوئنشال و پیشرانه 12 سیلندر با پیستون‌­های قابل حرکت باشد. برخی اجزای سیستم تعلیق و دیسک‌های ترمز هم در این مدل به صورت متحرک طراحی شده است.

فراری دیتونا SP3 عضو جدید لگو تکنیک

رینگ‌های نقره‌­ای براق با نشان فراری در بخش میانی، از دیگر جزئیات قابل توجه در این مدل لگو است. با حرکت درهای پروانه‌­ای، می­‌توان نگاهی به فضای داخلی این فراری آجری انداخت، جایی که نشان فراری روی فرمان قابل مشاهده است.

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، فراری دیتونا SP3 لگو تکنیک از اول ژوئن در برخی نمایندگی­‌های منتخب لگو عرضه خواهد شد. دسترسی به این مدل 399.99 دلاری در سایر فروشگاه‌­ها از ابتدای آگوست آغاز می‌­شود.

فراری دیتونا SP3 عضو جدید لگو تکنیک

کتاب مربوط به روند طراحی و ساخت این مدل نیز با نام Lego Technic Ferrari Daytona SP3: The Sense of Perfection هم در تیراژ 5 هزار نسخه از ابتدای ژوئن و با قیمت 79.99 دلار در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

شاید قیمت فراری دیتونا SP3 لگو تکنیک برای یک مدل در مقیاس 1:18 چندان ارزان به نظر نرسد، اما باید توجه داشت که نمونه واقعی این خودرو بسیار گران‌تر بوده و کمتر کسی فرصت دیدار با آن را پیدا می‌­کند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید