حراج فیات استثنایی تام هنکس

در حراجی خیریه Bring a Trailer، فیات پولسکی 126p سفارشی متعلق به تام هنکس (Tom Hanks) با قیمت 83 هزار و 500 دلار فروخته شد.

در سال 2017، شرکت Carlex Design در شهر Bielsko-Biała لهستان، این خودرو را برای تام هنکس شخصی‌سازی کرد.در سال 2017، شرکت Carlex Design در شهر Bielsko-Biała لهستان، این خودرو را برای تام هنکس شخصی‌سازی کرد. این عمل در پاسخ به شوخی تام هنکس بود که هرگاه یک 126 می‌دید، با آن عکس می‌گرفت و با عباراتی مانند «ماشین جدید من» در فضای مجازی منتشر می‌کرد.

فیات 126p تام هنکس، ظاهر بسیار تمیزی دارد و سپرهای کرومی آن درخشان است. رینگ‌های آن نیز رنگ شده است.

داخل کابین جذابیت‌های بیش‌تری دارد؛ کارلکس دیزاین، فضای داخلی را با چرم سبز روشن و نوارهای مشکی‌رنگ بازسازی کرده است. دکمه‌های موجود در کابین، روکش نقره‌ای دارند و به دکمه‌های ماشین تایپ شبیه شده‌اند‌. این شباهت و طراحی به دلیل آن است که تام هنکس ماشین‌های قدیمی را جمع‌آوری می‌کند.

فیات پولسکی 126p تام هنکس

اهرم تعویض دنده به نماد Bielsko-Biała مزین شده که محل اصلی تولید فیات پولسکی 126p است. در زیر قسمت سرعت‌سنج، عبارت Bielsko-Biała for Tom Hanks به چشم می‌خورد. در مرکز داشبور، یک پلاک فلزی با یادداشتی برای تام هنکس تعبیه شده است. علاوه بر آن، هنکس پانل در راننده را امضا کرده است.

نیروی مورد نیاز را یک پیشرانه دو سیلندر با حجم 594 سی‌سی تامین می‌کند، که از طریق یک گیربکس 4 سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

طبق لیست این مزایده، خودرو 126p در نوامبر 2021، سرویس شده و خدمات آن شامل باتری جدید و کار روی سیستم سوخت، ترمزها و محورها بود. در کنار این خودرو، یک جفت دستکش رانندگی با رنگ سفید و سبز روشن (هماهنگ با رنگ کابین) نیز موجود بود.

فیات پولسکی 126p تام هنکس

این خودرو در مزایده 36 پیشنهاد را دریافت کرد. درآمد حاصل از فروش آن به نفع کمپین Hidden Heroes (قهرمانان نامرئی) است. این افراد، همسران و والدین مجروحان و جانبازان هستند، که از آن‌ها مراقبت می‌کنند. تام هنکس نیز رئیس این انجمن است.

تام هنکس چند خودرو دیگر خود را نیز در سال گذشته به فروش گذاشت. یکی از آن‌ها Airstream Model 34 Limited Excella مدل 1992 بود که وی در تمامی فیلم‌هایش از Sleepless در سیاتل در سال 1993 تا Circle در سال 2017 استفاده کرد. این خودرو با قیمت 235 هزار و 200 دلار فروخته شد. یکی دیگر از خودروهای فروخته شده، تویوتا FJ40 ساخته Icon 4x4 بود که با قیمت 123 هزار و 200 دلار به فروش رفت.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید