نگاهی به موتورسیکلت برقی CRF-E2

شاید تنوع موتورسیکلت‌­های برقی چندان زیاد نباشد ولی بسیاری از برندها سعی دارند که موتورسیکلت­‌های مخصوص کودکان را با پیشرانه برقی تولید کنند. از محصول KTM یعنی SX-E 5 گرفته تا eFTR Junior از ایندین، تنوع زیادی از موتورسیکلت­‌های برقی کوچک مخصوص کودکان در بازار وجود دارد. هوندا نیز از قافله عقب نمانده و برای ساخت چین وسیله‌­ای، دست همکاری به سوی استارت‌آپ اهل کالیفرنیا یعنی Greenger Powersports دراز کرده است.

باتری 5.85 کیلوگرمی این موتورسیکلت کوچک برای کارکرد 2 ساعتی انرژی دارد.این محصول جدید که با نام هوندا CRF-E2 معرفی شده، به برخی محصولات قبلی گرینگر شباهت دارد. موتور 48 ولتی DC را می­‌توان مشابه پیشرانه 50 سی­‌سی درون­سوز دانست. خروجی آن بین 1.2 تا 2.5 کیلووات اعلام شده است، که معادل با 1.6 تا 3.4 اسب­‌بخار برآورد می­‌شود. رقم گشتاور نیز بین 5.5 تا 25 نیوتن‌متر خواهد بود.

باتری 5.85 کیلوگرمی این موتورسیکلت کوچک برای کارکرد 2 ساعتی انرژی دارد، درحالی‌که مدت زمان شارژ آن با جریان عادی و سریع، به ترتیب 4 و 2.5 ساعت اعلام شده است.

سازه آلومینیومی، جابجایی 99 و 210 میلیمتری کمک‌­فنرهای جلو و عقب، کالیپرهای هیدرولیکی به همراه دیسک 190 میلیمتری ترمز، امکان تنظیم ارتفاع صندلی در فاصله 63 الی 64.7 سانتیمتری سطح زمین و رینگ‌های 12 اینچی با تایرهایKenda Millville K771 از مهمترین ویژگی‌­های فنی هوندا CRF-E2 است.

موتورسیکلت برقی هوندا CRF-E2

وزن خالص هوندا CRF-E2، در حدود 48 کیلوگرم اعلام شده است، درحالی‌که قابلیت تحمل وزن تا حداکثر 44.5 کیلوگرم را نیز دارد.

با وجود آن‌که CRF-E2 به عنوان یک محصول تحت لیسانس از هوندا معرفی شده است، ولی تمامی امور طراحی، ساخت و توزیع آن برعهده گرینگر بوده دارد. قیمت هوندا CRF-E2 برابر با 2950 دلار تعیین شده است، که با اضافه شدن هزینه­‌های حمل و نقل به 3250 دلار افزایش می­‌یابد.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما دنبال کنید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : rideapart.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید