معرفی هیوندای گرند کرتا

با افزایش محبوبیت کراس‌­اورهای اقتصادی در سراسر جهان، هیوندای نیز به فکر عرضه یک محصول جدید در این رده افتاده است. از هیوندای گرند کرتا صحبت می‌کنیم، یک کراس­‌اور جمع و جور هفت نفره که روی پلتفرم K2 شکل گرفته که با بسیاری از محصولات هیوندای و کیا مشترک است.

این کراس­‌اور جمع و جور هفت نفره روی پلتفرم K2 شکل گرفته، که با بسیاری از محصولات هیوندای و کیا مشترک است. این خودرو بیشترین شباهت را به هیوندای ونیو دارد، که در ایالات متحده و البته با دو ردیف صندلی، به فروش می‌­رسد. برای ساخت گرند کرتا، طول و فاصله بین محورهای پلتفرم K2 افزایش یافته تا فضایی برای دو سرنشین ردیف سوم ایجاد شود. محفظه بار این خودرو 180 لیتر اعلام شده است، که با تا شدن ردیف‌های دوم و سوم به 1670 لیتر افزایش می‌­یابد.

نیروی محرکه هیوندای گرند کرتا از پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری تنفس طبیعی تامین شده است، که 156 اسب­‌بخار قدرت و 191 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. البته پیشرانه 1.5 لیتری توربودیزل با 113 اسب­‌بخار قدرت و 250 نیوتن‌متر گشتاور نیز برای این خودرو قابل سفارش است. جعبه‌دنده گرند کرتا از نوع شش سرعته دستی یا خودکار خواهد بود.

هیوندای گرند کرتا

هیوندای گرند کرتا در دو تریم Executive یا Elite پیشنهاد شده است. این خودرو در تریم Executive با شارژر بی‌سیم تلفن همراه، نمایشگر 8 اینچی لمسی با پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو، دوربین دید عقب، چراغ‌های LED جلو و رینگ‌های 17 اینچی همراه می­‌شود.

اما در تریم Elite با موارد بیشتری شامل رینگ‌های 18 اینچی،تنظیم برقی صندلی راننده، نمایشگر 10.2 اینچی مرکزی، استارت دکمه­‌ای، سقف پانوراما، حسگرهای پارک و پنج حالت رانندگی شامل برف، شن، گل و لای، اقتصادی، اسپرت و نرمال مواجه هستیم. سیستم تعلیق هیوندای گرند کرتا به صورت مک‌فرسون در جلو و میل‌پیچشی در عقب طراحی شده است.

هیوندای گرند کرتا

معرفی هیوندای گرند کرتا در آفریقای جنوبی، از توجه خودروساز کره­‌ای به بازار کشورهای مختلف و همچنین محبوبیت شاسی­‌بلندها در بسیاری نقاط جهان خبر می­‌دهد.

بنابراین احتمال دارد که نسخه هفت نفره از ونیو نیز در بازار کشورهایی همچون ایالات متحده ارائه شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید