معرفی تویوتا آوالون 2022 در چین

تویوتا آوالون که از سال 2018 در پنجمین نسل خود حضور دارد، ابتدا برای عرضه در ایالات متحده طراحی شد. این خودرو در برخی سال‌ها توانست بین 90 تا صد هزار مشتری آمریکایی برای خود دست و پا کند، اما فروش تویوتا آوالون در این کشور در سال 2021 به کمتر از 20 هزار دستگاه رسید.

تویوتا تصمیم گرفته با خاتمه سال 2022، به تولید آوالون در ایالات متحده پایان دهد، البته وضعیت تویوتا آوالون در چین بسیار متفاوت است.به همین دلیل تویوتا تصمیم گرفته با خاتمه سال 2022، به تولید آوالون در ایالات متحده پایان دهد، بدون آن‌که جانشینی برای این سدان 5 متری معرفی نماید. بنابراین عنوان بزرگترین سدان تویوتا در آمریکا به کمری واگذار خواهد شد.

البته وضعیت تویوتا آوالون در چین بسیار متفاوت است. این خودرو که توسط جوینت ونچر تویوتا-فاو در این کشور تولید می­‌شود، از ابتدای عرضه در سال 2018 تاکنون موفق به جلب نظر بیش از 300 هزار مشتری شده است.

تنها در فوریه امسال، 11.500 دستگاه از تویوتا آوالون در چین به فروش رسیده بنابراین تولید آن در این کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

در جدیدترین تحولات برای این خودرو، فرم چراغ‌های جلو و عقب ثابت مانده، اما برخی جزئیات همچون دیلایت، طراحی متفاوتی پیدا کرده است. طراحی جلوپنجره نیز در همه تریم‌های قابل ارائه از تویوتا آوالون تغییر کرده است.

تویوتا آوالون 2022 در چین

مهمترین تغییر در فضای کابین، نمایشگر 10.1 اینچی مرکزی است که جای نمونه 9 اینچی قبلی را گرفته و تنظیمات بسیاری از موارد به این بخش منتقل شده است. نمایشگرهای 10 اینچی هداپ و 12.3 اینچی پشت آمپر را نیز نباید از قلم انداخت.

نسخه هیبرید تویوتا آوالون در چین، به پیشرانه 4 سیلندر 2.5 لیتری تنفس طبیعی به قدرت 178 اسب­‌بخار و موتور برقی با 120 اسب­‌بخار نیرو مجهز شده است، که در مجموع 218 اسب‌­بخار قدرت در اختیار سدان تویوتا قرار می­‌دهد.

تویوتا آوالون 2022 در چین

دو نسخه دیگر از این خودرو با پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری تنفس طبیعی با 178 اسب­‌بخار قدرت و جعبه‌دنده CVT و یا 2.5 لیتری تنفس طبیعی با 209 اسب‌­بخار قدرت و جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک نیز قابل انتخاب است.

نسخه جدید از تویوتا آوالون از همین حالا و با قیمت 32 الی 44 هزار دلار در کشور چین قابل خریداری است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید