AVATR 011 معرفی شد

اتحاد سه گانه چانگان، هواوی و CATL، اواخر سال گذشته میلادی و با نام آواتار (AVATR) اعلام موجودیت کرد. این برند نوپا با هدف ساخت خودروهای برقی با قیمت بالاتر از سطح متوسط شکل گرفته است.

AVATR 011 کراس اوری برقی است، که با همکاری چانگان، هواوی و CATL شکل گرفته و شعاع حرکتی آن 600 کیلومتر است.وظیفه طراحی خودروها به استودیو طراحی چانگان در مونیخ محول شده است، درحالی‌که هواوی نیز مسئولیت تولید سیستم اطلاعات سرگرمی، فناوری­‌های آنلاین و اکوسیستم ارتباطی خودرو با سایر دستگاه‌های هوشمند را برعهده گرفته است. ناگفته پیداست که مجموعه باتری و سایر اجزای مرتبط نیز توسط CATL تولید خواهد شد.

نخستین ثمره این همکاری، یک کراس‌­اور کوپه است، که در نوامبر گذشته و به عنوان کانسپت AVATR 11 رونمایی شد. نسخه نهایی این خودرو اکنون با نام AVATR 011 معرفی شده است، که البته از نظر ظاهری، تفاوت چندانی با نسخه کانسپت ندارد.

با توجه به شیب انتهای بدنه، زاویه شیشه عقب و جدایی در صندوق از سقف، ظاهر آوتر 011 بیشتر به یک سدان فست­‌بک شباهت دارد تا یک کراس‌­اور.

کراس‌اوری برقی AVATR 011

ابعاد بدنه آواتر 011 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.88، 1.97، 1.601 و 2.975 متر اعلام شده است، که این خودروی چینی را در اندازه‌ای مشابه با ب‌ام‌و X6 نشان می­‌دهد.

درهای بدون قاب، فرم منحنی و دو لبه داشبورد، حضور ساب‌ووفر در میانه داشبورد، سه نمایشگر دیجیتال که در پشت فرمان، کنسول میانی و روبروی سرنشین جلو قرار گرفته، سقف پانوراما، سه پد شارژ بی‌سیم و عدم وجود هرگونه دکمه حتی روی فرمان، مهمترین نکاتی است که می­‌توان درمورد کابین AVATR 011 اظهار نمود.

کراس‌اوری برقی AVATR 011

آواتر 011 روی پلتفرم ماژولار CHN شکل گرفته است و به دو موتور برقی مجهز شده است،که هرکدام روی یکی از محورها نصب شده و مجموعا 578 اسب‌بخار قدرت را در اختیار خودرو قرار می­‌دهد.

مجموعه باتری لیتیوم-یون به ظرفیت 90.4 کیلووات ساعت برای آواتر 0011 درنظر گرفته شده است، که براساس اعلام سازنده، شعاع حرکتی 600 کیلومتر را فراهم ساخته که با اصلاحات بعدی به 700 کیلومتر افزایش خواهد یافت. این مجموعه از شارژ سریع با جریان 240 کیلووات هم پشتیبانی می­‌کند.

یکی از ویژگی­‌های AVATR 011 که شرکت سازنده آن را به عنوان مزیت این خودرو اعلام نموده، فناوری خودران است که به یاری سه لیدار، شش رادار میلی‌متری، 12 حسگر فراصوت و سیزده دوربین فعالیت می­‌کند. عملکرد CPU این خودرو نیز 400 top اعلام شده، که به معنای 400 تریلیون عملیات در هر ثانیه است.

کراس‌اوری برقی AVATR 011

نسخه ویژه‌­ای از آواتر 0011 با لقب MMW و در تیراژ محدود 500 دستگاه در ابتدای عرضه این خودرو وارد بازار خواهد شد. این مدل در همکاری با طراح برند جیوانشی یعنی متیو اِم ویلیامز شکل گرفته و به تزئیات مشکی در بدنه و کابین مزین شده است.

AVATR 011 در سه ماهه سوم سال 2022 وارد بازار چین خواهد شد، اما از قیمت این خودرو فعلا اطلاعی نداریم.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید