معرفی فنگشن آئولوس هائوجی

به تازگی تصاویری از کراس‌اور سایز متوسط برند فنگشن آئولوس، زیرمجموعه دانگ‌فنگ، با نام هائوجی - Haoji - به طور رسمی منتشر شده است. این خودرو در تاریخ 13 آوریل رونمایی خواهد شد و برنامه‌ریزی شده تا در نیمه دوم سال 2022 به فروش برسد.

برای فنگشن آئولوس هائوجی دو نسخه هیبریدی و بنزینی در نظر گرفته شده است.این کراس‌اور متوسط، ظرفیت پنج سرنشین دارد و براساس پلتفرم DSMA گروه دانگ‌فنگ ساخته شده است. هائوجی اولین خودرویی است که بر اساس پلتفرم جدید ساخته می‌شود.

در قسمت جلویی خودرو، یک جلوپنجره آبشاری قرار گرفته و چراغ‌ها دو قسمتی هستند. جلوپنجره مشکی‌رنگ ذوزنقه‌ای بسیار بزرگ‌ و چشمگیر است و یک نوار LED از بالای آن عبور می‌کند. لوگو میانی آن به نظر نورانی می‌آید. چراغ‌های LED دی‌لایت از دو خط شیب‌دار تشکیل شده‌اند. چراغ‌های قسمت پایینی نیز برای نور بالا و پایین هستند.

شاسی‌بلند جدید از طراحی دو رنگ برای بدنه بهره می‌گیرد. رنگ مشکی در رینگ‌ها، آینه‌های عقب، دستگیره درها، ستون‌های B , A و C به کار رفته است.

در قسمت عقب خودرو از چراغ‌های LED نواری استفاده شده است. بخشی از شکل این چراغ‌ها، بازتابی از چراغ‌های دی‌لایت‌ است. یک لوگوی انگلیسی در مرکز چراغ‌ها وجود دارد. در قسمت پایین، اگزوز‌های دو طرفه به کار رفته که در دیفیوزر سیاه رنگ فرو رفته‌اند.

داخل کابین فنگشن آئولوس هائوجی یک کنسول میانی لایه لایه وجود دارد. این کنسول حاوی دو صفحه نمایش است و حس آینده‌نگری را منتقل می‌کند. کابین خودرو از دو رنگ سفید در قسمت بالا و مشکی در قسمت پایین تشکیل شده است و فرمان و صندلی‌ها نیز دو رنگ هستند. فرمان دو پره خودرو طراحی خاصی دارد.

برای فنگشن آئولوس هائوجی دو نسخه هیبریدی و بنزینی در نظر گرفته شده است. نسخه هیبریدی از پیشرانه هیبریدی دانگ‌فنگ MACH Power MHD نیرو می‌گیرد و از باتری‌های لیتیومی سه‌گانه استفاده می‌کند. نسخه بنزینی به یک پیشرانه 1.5 لیتری مجهز شده است، که حداکثر 204 اسب‌بخار قدرت و 350 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند‌. این نیرو از طریق گیربکس 7 سرعته دوکلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : chinapev.com