دیدار مجدد با موزه مزدا پس از بازسازی

تا بازگشایی موزه مزدا در شهر هیروشیما در ژاپن، تقریباً یک ماه زمان باقی مانده است. این موزه در طی چند سال گذشته تحت بازسازی قرار داشته و اکنون برای پذیرش بازدیدکنندگان از سراسر جهان آمادگی کامل دارد.

موزه مزدا هم صاحب یک نسخه آنلاین شده است، تا افرادی که امکان سفر به ژاپن را ندارند هم بتوانند از این مکان بازدید کنند.نکته مهم این‌که همچون بسیاری از کسب و کارها یا مکان‌ها، موزه مزدا هم صاحب یک نسخه آنلاین شده است، تا افرادی که امکان سفر به ژاپن را ندارند هم بتوانند از این مکان بازدید کنند.

روکش بنای موزه در خارج و داخل بنا، به صورت تک­ رنگ تزئین و با نورپردازی رنگ‌های گرم و روکش‌های چوبی همراه شده است. ایده طراحی این موزه از زبان طراحی تازه مزدا به عاریت گرفته شده است، که در محصولات اخیر برند ژاپنی مشاهده می­‌کنیم.

این موزه به 10 ناحیه تقسیم شده است، که هریک نورپردازی و دکوری متفاوت دارند. محصولات قدیمی، جدیدترین مدل‌ها و حتی نگاه مزدا به یکصد سال آینده، از بخش‌های قابل اشاره در این موزه است.

بازگشایی موزه مزدا پس از بازسازی

حتی یک بخش هم برای تجربه ملاقات مجازی با محصولات جدید این شرکت پیش­‌بینی شده است، ضمن این‌که علاقمندان می­‌توانند از خط تولید شرکت مزدا هم بازدید کنند.

یک بخش مخصوص کودکان هم راه‌اندازی شده است، که صنعت خودرو و کاربرد آن در زندگی بشر را به زبان ساده برای نسل آینده توضیح می­‌دهد.

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، امکان بازدید مجازی از موزه مزدا هم فراهم است، هرچند این برنامه فعلاً از زبان ژاپنی پشتیبانی می­‌کند، اما انتظار داریم که با توجه به درخواست‌های بین‌المللی، زبان انگلیسی هم به‌زودی اضافه شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید