آئودی RS Q8 با تیونینگ ABT

به دلیل رعایت سلسله مراتب شدید در گروه فولکس‌واگن، هیچ‌‌گاه به آئودی RS Q8 اجازه داده نمی‌شود در صدر هم‌نشین خودروهای مانند پورشه کاین توربو جی‌تی قرار بگیرد. چه برسد به لامبورگینی اوروس. با این حال اگر هم‌چنان دلبسته شاسی‌بلند اسپرت ارباب حلقه‌ها هستید، به شما نسخه Signature با تیونینگ ABT را معرفی می‌کنیم.

سوپراسپرت جدید آئودی و ABT می‌تواند صفر تا صد را در 3.2 ثانیه طی کند. این یعنی 0.6 ثانیه سریع‌تر از ویرایش استاندارد.مدل RS Q8 تقویت‌شده به‌عنوان یک شاسی‌بلند مسابقه‌ای معرفی شده است. پیشرانه آن 4 لیتری هشت سیلندر Vشکل است، که اکنون می‌تواند 790 اسب‌بخار قدرت تولید کند. گشتاور نیز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و به عدد 1000 نیوتن‌متر رسیده است.

سوپراسپرت جدید آئودی و ABT می‌تواند صفر تا صد را در 3.2 ثانیه طی کند. این یعنی 0.6 ثانیه سریع‌تر از ویرایش استاندارد آئودی RS Q8. هم‌چنین سرعت نهایی آن نیز 315 کیلومتر برساعت ثبت شده است.

برای رسیدن به این اعداد و ارقام، تیونر تغییراتی گسترده روی توربو و اینترکولر اعمال کرده است. هم‌چنین ECU نیز یک بار دیگر برنامه‌نویسی شده است. تغییرات اضافی شامل اگزوزهای فولادی چهارگانه به منظور بهبود تنفس پیشرانه هستند.

آئودی RS Q8 با تیونینگ ABT

از نظر ظاهری، تقریباً به هرجایی که نگاه می‌کنید، فیبر کربن وجود دارد که از طرفی باعث بهبود مشخصه‌های آیرودینامیکی هم شده است. البته نباید از نقش اسپلیتر جلو و دیفیوزر تهاجمی عقب چشم‌پوشی کرد. استفاده از رینگ‌های 23 اینچی تاثیر عمیقی روی افزایش جذابیت‌های بصری این خودرو داشته است.

همانطور که انتظار می‌رود، برای دستیابی به این خودروی پرقدرت، باید پول زیادی هزینه کنید. بد نیست بدانید نسخه پایه این خودرو 136 هزار و 600 دلار قیمت دارد. ولی نسخه تیونینگ آن قیمتی 333 هزار دلاری پیدا کرده است. قرار است تنها 96 دستگاه از این خودرو تولید شود که اشاره به سال 1896 یعنی زمان تاسیس شرکت دارد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید