معرفی رسمی فناوری سطح 3 خودران توسط مرسدس

دو محصول پرچمدار از شرکت مرسدس‌بنز یعنی S کلاس و همتای برقی آن EQS، به زودی همراه با فناوری خودران به مشتریان عرضه خواهند شد.

سامانه Drive Pilot قادر است در شرایط عادی، کنترل تمام بخش‌های خودرو را برعهده بگیرد. این سامانه تا سقف سرعت 60 کیلومتر برساعت عمل می‌­کند.این امکان جدید که از 17 می و ابتدا برای مشتریان آلمان فراهم شده است، سامانه Drive Pilot نام دارد و با پرداخت هزینه اضافه به ترتیب 5 هزار و 7,430 یورو برای مرسدس EQS و S کلاس ارائه خواهد شد. مرسدس اعلام نموده که این مبلغ را برای اعمال تغییرات نرم‌­افزاری و سخت‌­افزاری لازم، دریافت می­‌کند.

سامانه Drive Pilot قادر است در شرایط عادی، کنترل تمام بخش‌های خودرو را برعهده بگیرد. البته این به معنای رانندگی تمام و کمال خودرو نیست، چراکه این سامانه تا سقف سرعت 60 کیلومتر برساعت عمل می‌­کند. در چنین شرایطی که معمولاً به ترافیک‌های شهری ارتباط دارد، وظایفی همچون حرکت بین خطوط، رعایت فاصله با خودروی جلویی و پیشگیری از تغییر جهت خطرساز، به سامانه محول می­‌شود.

Mercedes Drive Pilot Level 3 Autonomous Tech

مرسدس‌بنز نخستین شرکت خودروساز بود که در دسامبر سال گذشته از فناوری خودران سطح 3 رونمایی کرد. اما همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، عرضه این فناوری ابتدا در آلمان آغاز شده و سپس به چند کشور منتخب سرایت خواهد کرد.

خانم بریتا زیگر از اعضای هیات مدیره شرکت مرسدس‌بنز هم با اشاره به این‌که مرسدس زودتر از سایرین اقدام به تجاری­‌سازی فناوری خودران سطح 3 نموده، از برنامه این شرکت برای دریافت گواهینامه سامانه خودران در ایالات متحده خبر داده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید