معرفی پلتفرم اختصاصی ب‌ام‌و برای خودروهای برقی

با معرفی پلتفرم جدید Neu Klasse توسط ب‌ام‌و، عصر تازه‌­ای در دوران فعالیت این شرکت آغاز شده است. البته روند طراحی این سازه همچنان ادامه دارد و ولی در سال 2025 و همزمان با سری 3 برقی، رونمایی خواهد شد.

پلتفرم Neu Klasse تنها برای تولید خودروهای کاملاً برقی بکار گرفته می­‌شود و در سال 2025 و همزمان با سری 3 برقی، رونمایی خواهد شد. براساس اعلام مدیرعامل ب‌ام‌و آقای اولیور زیپس، این پلتفرم برای ساخت خودروهای میان­‌سایز پرمیوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. وی از تولید Neu Klasse در تاسیسات جدید ب‌ام‌و در مجارستان خبر داده است.

برخلاف شایعات قبلی، پلتفرم Neu Klasse تنها برای تولید خودروهای کاملاً برقی بکار گرفته می­‌شود. اما تولید محصولات ب‌ام‌و با پیشرانه‌های درون­‌سوز و براساس پلتفرم‌های دیگر نیز همچنان ادامه دارد.

پس از معرفی نخستین محصول، دامنه استفاده از Neu Klasse برای تولید خودروهای برقی گسترش خواهد یافت. آن‌طور که نشریه اتوموتیو نیوز گزارش داده، ب‌ام‌و قصد دارد مجموعه‌­ای متنوع از خودروهای برقی را براساس این پلتفرم جدید تولید نماید. نکته جالب این‌که خودروهای با سطح عملکرد بالا یا همان اسپرت نیز در میان محصولات جدید قرار خواهند داشت.

ب‌ام‌و i3 مدل 2022 مخصوص بازار چین

ب‌ام‌و سری 3 برقی که در سال 2025 معرفی خواهد شد، خودرویی متفاوت با مدل i3 است، که در حال حاضر در چین به فروش می‌­رسد. ب‌ام‌و i3 را می‌­توان نسخه برقی از نسل فعلی ب‌ام‌و سری دانست، که براساس پلتفرم مشترک با نسخه درون­‌سوز تولید شده است.

ب‌ام‌و i3 به مجموعه باتری با ظرفیت 66.1 کیلووات ساعت مجهز شده است، که براساس استاندارد CLTC چین، نیروی لازم برای پیمایش 526 کیلومتر مسافت را تامین می‌­کند. البته باید توجه داشت که استاندارد مذکور بسیار خوشبینانه بوده و با شرایط واقعی، تفاوت نسبتاً زیادی دارد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید