معرفی مرسدس-آام‌گ A45 و CLA45 ادیشن 55

همزمان با سالگرد نیم قرن فعالیت برند M توسط ب‌ام‌و، مرسدس‌بنز هم برنامه­‌های ویژه‌­ای برای گرامیداشت 55 سالگی تولد AMG درنظر گرفته است. پس از معرفی ادیشن 55 از مدل‌های مرسدس-آام‌گ A35 و مرسدس-آام‌گ G63، اکنون نوبت به A45 هاچ‌بک و CLA45 در هر دو نسخه سدان و شوتینگ‌بریک رسیده تا به جمع سایرین وارد شوند.

خودروها به پکیج آیرودینامیک AMG مجهز شده‌اند، که مواردی همچون کاپوت، زیرسپری و ورودی هوای سپر جلو و کانال هوای مصنوعی در سپر عقب را به آنها اضافه می­‌کند.در حال حاضر فقط تصاویر CLA45 سدان در اختیار رسانه­‌ها قرار گرفته، تنها عضو از این جمع سه‌گانه که در ایالات متحده عرضه خواهد شد.

خودروها به پکیج آیرودینامیک AMG مجهز شده‌اند، که مواردی همچون کاپوت، زیرسپری و ورودی هوای سپر جلو و کانال هوای مصنوعی در سپر عقب را به آنها اضافه می­‌کند. البته مرسدس خاطرنشان ساخته که عملکرد این قطعات در تونل باد مورد آزمایش قرار گرفته است.

برای تزریق خشونت بیشتر به اعضای ادیشن 55، پکیج Night با قطعات مشکی براق، خروجی چهارگانه اگزوز با کروم تیره، جلوپنجره پانامریکانا با اجزای مشکی و لوگوهای تیره هم برای این سه خودرو درنظر گرفته شده است.

مرسدس-آام‌گ CLA45 ادیشن 55

مشتریان این خودروها می­‌توانند یکی از رنگ‌های متالیک سفید Digital یا مشکی Cosmos را سفارش دهند، درحالی‌که رینگ‌های 19 اینچی AMG به رنگ خاکستری تیتانیوم و نشان Edition 55 در مرکز، برای همگی نصب خواهد شد. طرح گرافیکی با لوگوی AMG در پایین درها به همراه درپوش نقره­‌ای باک با نشان AMG، از دیگر ویژگی­‌های ظاهری ادیشن 55 خواهد بود.

ترکیب قرمز و مشکی برای روکش چرمی صندلی­‌ها، نوار رنگی در بالای فرمان، نورپردازی قرمز برای نشان AMG در پارکابی، کفپوش‌های مشکی با نشان AMG و دوخت قرمز، از مهمترین تغییرات در کابین عضوهای جدید سری Edition 55 است.

مرسدس-آام‌گ CLA45 ادیشن 55

با پرداخت مبلغ اضافه، می­‌توان کاور پارچه‌­ای بدنه با نشان AMG را نیز سفارش داد، که البته استفاده از آن در فضای مسقف توصیه شده است.

قیمت ادیشن 55 در بازار آلمان در نسخه ساده و S به ترتیب 14,280 و 12,614 یورو افزایش روبرو شده است. ثبت سفارش برای این خودروها از هم اکنون باز شده ولی تحویل در ماه دسامبر انجام خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید