تیونینگ رولزرویس گوست توسط برابوس

هنگامی که صحبت از تیونینگ و اعمال تغییر بر یکی از محصولات رولزرویس به میان آید، احتمالاً نام برابوس آخرین اسمی است که در ذهن شنونده تداعی می‌شود. نام این شرکت آلمانی با تیونینگ محصولات مرسدس‌بنز عجین شده است، اما جدیدترین پروژه برابوس، تغییر یکی از محصولات برند اهل بریتانیا یعنی رولزرویس گوست بوده که اکنون به ثمر نشسته است.

به لطف تغییرات نرم‌­افزاری و سیستم اگزوز جدید، قدرت و حداکثر گشتاور به ترتیب 129 و 100 واحد افزایش یافته است.در اولین گام، یک پکیج فیبرکربن برای تغییر بدنه گوست درنظر گرفته شده که زیرسپری جلو، ورودی­‌های هوا، دیفیوزر و روکش خروجی‌­های اگزوز را شامل می‌شود. اضافه شدن این قطعات نه تنها به افزایش زیبایی ظاهری گوست یاری رسانده است، بلکه بنابر اعلام برابوس، نیروی رو به بالا بر محور جلو در سرعت‌های بالا را کاهش خواهد داد.

هرچند رولزرویس گوست در حالت استاندارد نیز خودرویی قدرتمند به شمار می‌آید، ولی برابوس مجموعه‌­ای را تدارک دیده تا نیروی این خودرو را افزایش دهد. به لطف تغییرات نرم‌­افزاری و سیستم اگزوز جدید، قدرت و حداکثر گشتاور به ترتیب 129 و 100 واحد افزایش یافته است، تا خروجی نهایی به 700 اسب‌­بخار قدرت و 950 نیوتن‌متر گشتاور برسد. هرچند رقم حداکثر سرعت همچنان به صورت الکترونیکی روی 250 کیلومتر برساعت محدود مانده، اما شتاب صفر تا صد به 4.6 ثانیه رسیده است.

تیونینگ رولزرویس گوست توسط برابوس

برای افزایش هیجان بصری، رینگ‌های 21 یا 22 اینچی در چهار طرح متفاوت توسط برابوس برای گوست درنظر گرفته شده است، که البته هندلینگ خودرو و تهویه ترمزها را بهبود می­‌بخشند.

سیستم تعلیق سفارشی این خودرو هم با رینگ‌های مذکور هماهنگ شده است و می‌تواند ارتفاع را تا 30 میلیمتر کاهش دهد.

تیونینگ رولزرویس گوست توسط برابوس

در پایان باید توجه داشت که برابوس نخستین شرکتی نیست، که اخیراً به سراغ رولزرویس گوست رفته چراکه سال گذشته، شرکت‌های منصوری و اسپوفک هم این خودرو را مورد تغییر قرار دادند. البته به نظر می‌­رسد که نتیجه کار برابوس، بهتر از سایرین باشد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : باما

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید