به‌روزرسانی اروپایی برای ب‌ام‌و سری 2

در حالی که همه منتظر هستند تا ب‌ام‌و بالاخره M2 (سری G87) پرطرفدار خود را رونمایی کند، اعضای کوچک‌تر خانواده کوپه سری 2 به‌روزرسانی‌هایی را تجربه کرده‌اند.

تریم پایه 218i با پیشرانه‌ای به قدرت 154 اسب‌بخار و 250 نیوتن‌متر گشتاور عرضه می‌شود. در به‌روزرسانی نسخه M240i xDrive نیز شاهد پیشرانه‌ای شش سیلندر هستیم که البته ویژگی برتر آن استفاده از پکیج سفارشی M Performance خواهد بود. در انتهای این زنجیره حالا شاهد عرضه مدل 218i با پیشرانه‌ای به قدرت 154 اسب‌بخار و 250 نیوتن‌متر گشتاور هستیم. شرکت می‌گوید مدل فوق در ابتدا راهی بازار اروپا می‌شود. مانند سایر کوپه‌های کامپکت ب‌ام‌و، مدل پایه این سری 2 نیز با جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود. این اعداد یعنی ب‌ام‌و 218i جدید نمی‌تواند در پیست نوربورگ‌رینگ رکوردزنی کند. با این حال شتاب صفر تا صد 8.7 ثانیه‌ای آن نشان می‌دهد که با یک اسپرت جذاب طرف هستیم. این کوپه در تمام مدل‌های پایه خود با پدال تعویض دنده پشت فرمان آن به صورت استاندارد به دست مشتری می‌رسد.

در به‌روزرسانی نسخه M240i xDrive شاهد پیشرانه‌ای شش سیلندر هستیم که البته ویژگی برتر آن استفاده از پکیج سفارشی M Performance خواهد بود. این مدل آخر هم بر اساس تصمیم ب‌ام‌و راهی بازار اروپا می‌شود تا به‌عنوان یک ویرایش جدید در خانواده xDrive عرض‌اندام کند. البته هم‌چنان نسخه دیفرانسیل عقب M240 نیز موجود است که قیمت آن 56 هزار یورو (2000 یورو کمتر از نسخه دو دیفرانسیل) خواهد بود. شتاب صفر تا صد مدل RWD معادل 4.7 ثانیه است که 0.4 ثانیه بیشتر از مدل دو محوره نشان می‌دهد.

از دو ماه آینده تمام نسخه‌های سری 2 با قابلیت iDrive عرضه می‌شود که شامل یک نمایشگر جدید 12.3 اینچی برای قسمت داده‌های پشت فرمان و یک نمایشگر 14.9 اینچی برای قسمت اطلاعات و سرگرمی است.

سبد مدل‌‌های متنوع سری 2 با مینی‌ون Active Tourer و مدل قدرتمند M2 تکمیل است. البته هنوز اطلاعاتی از سری 2 گرن‌کوپه به‌عنوان رقیب اصلی مرسدس‌بنز CLA در دسترس نیست.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید