سفر بین دو قطب کره زمین با نیسان آ‌‌رییا

در سال 2007 بود که سه مجری مشهور برنامه تا‌پ‌گیر با نمونه تقویت شده از تویوتا هایلوکس به قطب شمال سفر کردند. اکنون قرار شده همین اتفاق با یک دستگاه نیسان آرییا تکرار شود، با این تفاوت که یک ماجراجوی اهل بریتانیا به نام کریس رمزی در پشت فرمان قرار گرفته است تا مسافت 27 هزار کیلومتری بین دو قطب کره زمین را طی کند.

سفر بین دو قطب در طی 4 سال برنامه­‌ریزی شده و اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، این ماجراجویی جالب از مارس 2023 آغاز خواهد شد.نیسان آرییا به عنوان نخستین کراس­‌اور کاملاً برقی این برند در سال 2020 رونمایی شد، ولی زودتر از می 2022 به مشتریان تحویل نشد.

شرکت سازنده در زمان رونمایی آرییا، از شعاع حرکتی 480 کیلومتری نسخه تک-دیفرانسیل خبر داد، ولی انتظار می­رود که در مدل چهارچرخ محرک با رقم کمتری روبرو باشیم. با توجه به مسافت 27 هزار کیلومتری سفر بین دو قطب، آقای رمزی باید زمان زیادی را برای یافتن ایستگاه شارژ باتری صرف کند.

البته بنا نیست نسخه استاندارد از نیسان آرییا برای این سفر مورد استفاده قرار گیرد، چراکه آرکتیک تراکس که تجربه زیادی هم در این زمینه دارد، یک نمونه ویژه از این خودرو را تدارک خواهد دید.

کیس رمزی هم تجربه زیادی در سفرهای طولانی با خودروهای برقی دارد. برای مثال وی در سال 2017 با نمونه تغییریافته از نیسان لیف در رالی مغولستان حاضر شده و 16 هزار کیلومتر مسافت را طی کرد. سفر بین دو قطب هم در طی 4 سال برنامه­‌ریزی شده و تصمیمی یک شبه نبوده است. اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، این ماجراجویی جالب از مارس 2023 آغاز خواهد شد.

Nissan Ariya e4ORCE Pole to Pole Expedition

خانم آساکو هوشینو قائم مقام شرکت نیسان با تاکید به قابلیت نیسان آرییا برای سفری راحت، به فناوری کنترل e-4ORCE هم اشاره نموده است، که پایداری این خودرو در جاده­‌های مختلف را فراهم می­‌کند.

کریس رمزی نیز هدف از این سفر را نمایش توانایی خودروهای برقی در شرایط گوناگون دانسته و نیسان را یک برند جهانی مهم و نوآور توصیف کرده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید