مشخصات فنی میتسوبیشی ASX مدل 2023 اعلام شد

میتسوبیشی ASX از سال 2010 در بازار حضور داشته و یکی از قدیمی‌­ترین خودروهای موجود در بازار بشمار می‌­آید. خوشبختانه برند ژاپنی متوجه ضرورت نوسازی این مدل شده است و نسل جدید ASX را در اوایل سال 2023 به بازار اروپا وارد خواهد کرد.

نسل جدید میتسوبیشی ASX به عنوان همتای ژاپنی رنو کپچر و در تاسیسات خودروساز فرانسوی در اسپانیا تولید خواهد شد.همان‌طور که در اوایل سال جاری اعلام شد، نسل جدید میتسوبیشی ASX به عنوان همتای ژاپنی رنو کپچر و در تاسیسات خودروساز فرانسوی در اسپانیا تولید خواهد شد.

اما شعبه میتسوبیشی در آلمان، مشخصات فنی نسل جدید ASX را در اختیار رسانه­‌ها قرار داده است. جای تعجبی نیست که با ارقام مشابه با نسل دوم رنو کپچر روبرو هستیم، خودرویی که در سال 2019 معرفی شده است.

نسخه پایه میتسوبیشی ASX به پیشرانه 3 سیلندر یک لیتری TCe توربوشارژ با 91 اسب‌­بخار مجهز شده است، که نیروی خود را به گیربکس شش سرعته دستی انتقال می‌­دهد. یک پله بالاتر، پیشرانه 4 سیلندر 1.3 لیتری با 140 اسب‌بخار قدرت قرار گرفته که با جعبه‌دنده شش سرعته دستی همراه می‌شود. همین پیشرانه در کنار گیربکس هفت سرعته دوکلاچه اتوماتیک، 158 اسب‌­بخار قدرت در اختیار راننده قرار می­‌دهد.

میتسوبیشی ASX مدل 2023

اما بشنوید از میتسوبیشی ASX هیبرید که به پیشرانه 1.6 لیتری تنفس طبیعی و یک موتور برقی مجهز شده و در مجموع 145 اسب‌­بخار قدرت در اختیار دارد. در نسخه پلاگین-هیبرید از نسل جدید میتسوبیشی ASX، پیشرانه 1.6 لیتری با دو موتور برقی همراه شده و 160 اسب­‌بخار قدرت تولید می‌­کند. ظرفیت باتری این مدل نسبت به باتری 1.3 کیلووات ساعت کپچر به مراتب افزایش یافته و به 10.5 کیلووات ساعت رسیده است تا شعاع حرکتی بیشتری در اختیار ASX قرار گیرد.

برخلاف رنو کپچر، نسل جدید میتسوبیشی ASX با پیشرانه دیزل عرضه نخواهد شد.

بد نیست بدانید که میتسوبیشی قصد دارد مدل هاچ‌بک کلت را با استفاده از پلتفرم رنو کلیو، مجدداً به چرخه حیات بازگرداند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com