پول‌استار 3 در آستانه ورود به بازار

پول‌استار در حال کار روی دو محصول جدید است که در آینده نزدیک وارد بازار خواهند شد. یکی از این محصولات جدید، نخستین شاسی­‌بلند برقی این برند است که در اکتبر سال جاری به بازار وارد می­‌شود. یک تصویر از این خودرو انتشار یافته که نمای جانبی آن را بدون هرگونه پوشش استتاری به معرض نمایش می‌گذارد.

پول‌استار 3 یک خودروی برقی لوکس است، که زبان طراحی پول‌استار را با ویژگی‌­های اسپرت ترکیب کرده.با توجه به پتانسیل بالایی که در بازار شاسی­‌بلندهای برقی وجود دارد، پول‌استارهم تصمیم گرفته در اسرع وقت به این رده وارد شده و تولید پول‌استار 3 را در تاسیسات خود در چین و ایالات متحده به تولید برساند. ثبت سفارش برای پول‌استار 3 پس از رونمایی رسمی از این خودرو در اکتبر 2022 آغاز خواهد شد.

در حال حاضر جزئیات زیادی از مشخصات فنی پول‌استار 3 در دسترس نیست، اما خودروساز سوئدی از نصب دو پیشرانه برقی و یک مجموعه باتری با ظرفیت بالا در این محصول خبر داده است، که شعاع حرکتی بیش از 600 کیلومتر را برای آن فراهم می‌­کند. توجه داشته باشید که این رقم براساس استاندارد اروپایی WLTP اندازه‌گیری و اعلام شده است.

پول‌استار 3 توسط توماس اینگنلاث، مدیرعامل شرکت سازنده به عنوان شاسی‌بلندی برای عصر خودروهای برقی توصیف شده و آن را یک خودروی برقی لوکس دانسته که زبان طراحی پول‌استار را با ویژگی‌­های اسپرت ترکیب کرده است.

پول‌استار 3 کراس‌اور برقی

گویا پول‌استار قصد دارد نسخه تک­‌موتوره از مدل 3 را نیز با قیمت ارزان‌تر عرضه نماید، اما به طور کلی، این خودرو از نسل بعدی ولوو XC90 گران‌تر خواهد بود. نکته مهم دیگر اینکه پیشرانه پول‌استار 3 به صورت انحصاری در این مدل نصب شده و در اختیار ولوو XC90 قرار نخواهد گرفت، هرچند که این دو خودرو از پلتفرم مشترک بهره­مند می­‌شوند.

تولید پول‌استار 3 بخشی از برنامه این برند سوئدی برای گسترش دامنه فعالیت خود به حداقل 30 کشور دنیا تا پایان سال آینده میلادی است. این برند برای افزایش فروش خود از 29 هزار دستگاه در سال 2021 به 290 هزار دستگاه در سال 2025 نیز برنامه­‌ریزی کرده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید