پایان جذاب برای هوندای محبوب

متاسفانه همه‌چیزهای خوب روزی به پایان می‌رسند. این داستان برای موتورسیکلت‌های محبوب نیز صدق می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع، باید بگوییم که سال 2022 پایان راه هوندا CB400 Super Four (با پسوند SF) خواهد بود. با این حال مدل‌های 2022 موتورسیکلت CB400SF و نسخه Super Bol d’Or Final  مطمئناً یک حسن ختام باشکوه برای این مدل خواهند بود.

از آنجایی که در ژاپن مقررات آلایندگی Reiwa 2 (هم‌تراز با یورو 5) به اجرا درآمد، هوندا تصمیم گرفته تا تولید مدل CB400 را متوقف کند.برای سال‌ها، CB400 یک مدل مخصوص بازار ژاپن به حساب می‌آمد ولی همان زمان نیز محبوبیت و فروش فراوانی داشت. از آنجایی که در ژاپن مقررات آلایندگی Reiwa 2 (هم‌تراز با یورو 5) به اجرا درآمد، موتورسیکلت‌هایی که این استاندارد را برآورده نمی‌کنند یا باید سطح فناوری خود را تغییر بدهند و یا اینکه تولیدشان متوقف شود. البته هوندا می‌توانست CB400 را با قوانین جدید دوباره طراحی کند با این حال بنا به دلایلی هوندا تصمیم گرفت که تولید آن را در پایان امسال متوقف کند.

هوندا CB400SF و Super Bol d’Or مدل 2022 از یک پیشرانه 4 سیلندر 399 سی‌سی مایع‌خنک با میل‌ بادامک دوگانه بهره می‌برند. گفته می‌شود خروجی آن‌ها 55 اسب‌بخار در 11000 دور در دقیقه است. این خروجی به جعبه‌دنده‌ای 6 سرعته منتقل می‌شود.

موتورسیکلت هوندا CB400

سیستم تعلیق نیز در نوع خود جالب است. ترکیبی از یک دوشاخته تلسکوپی در جلو با قابلیت تنظیم و یک بازوی آلومینیومی در عقب. در مورد ترمزها نیز باید بگوییم که شاهد کالیپرهای 4 پیستونه و دیسک‌های دوبل در جلو و یک تک‌دیسک در عقب هستیم. ترمز ABS روی هر دو مدل به صورت استاندارد نصب خواهد شد. برای این خانواده جدید تایرهای 17 اینچی در نظر گرفته شده است.

سایر ویژگی‌ها عبارتند از یک پنل تقریباً یک‌پارچه با دو نمایشگر دایره‌ای آنالوگ یکی برای سرعت و دیگری برای دور موتور. یک LCD کوچک نیز اطلاعات مربوط به دنده، دمای محیط، میزان سفر و مصرف سوخت را نمایش می‌دهد. چراغ‌های عقب و جلو به صورت LED در نظر گرفته شده‌اند.

موتورسیکلت هوندا CB400

هوندا CB400SF دور سه رنگ اصلی عرضه می‌شود؛ قرمز آب‌نباتی، آبی اتمسفر و سیاه متالیک. قیمت پایه این محصولات 6999 دلار هستند که با سفارشی‌سازی این عدد به 7300 دلار نیز افزایش پیدا می‌کند.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در «باما» بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : rideapart.com