کوپرا UrbanRebel به تولید نزدیک شد

برند مستقل و نسبتاً جدید کوپرا از زیرمجموعه‌های سئات، سال گذشته از کانسپت برقی UrbanRebel رونمایی کرد، که آن زمان گفته شد نزدیک به تولید است. حال اولین نمایش نسخه تولیدی این خودرو در طی یک رویداد اختصاصی به در ترامار اسپانیا معرفی شده است.

این خودرو از سال 2025 در مارتورل مونتاژ خواهد شد و یک مدل حیاتی برای توسعه برنامه‌های کوپرا برای رسیدن به رکورد 500 هزار دستگاه در سال خواهد بود. این خودروی برقی کوچک که بسیار تهاجمی‌تر از نسخه کانسپت است و تا قبل از سال 2025 قابل عرضه می‌شود. کوپرا UrbanRebel روی پلتفرم محبوب MEB فولکس‌واگن سوار شده، که اساساً برای خودروهای برقی محور جلو طراحی شده است. محصولاتی که قرار است به‌عنوان جانشین مدل‌های سئات Mii اشکودا Citigo-e و فولکس e-UP شوند.

کوپرا UrbanRebel که در کارخانه بارسلون طراحی و توسعه یافته، تنها 4.03 متر طول دارد. این خودرو از سال 2025 در مارتورل مونتاژ خواهد شد و یک مدل حیاتی برای توسعه برنامه‌های کوپرا برای رسیدن به رکورد 500 هزار دستگاه در سال خواهد بود.

هاچ‌بک جذاب سال گذشته که در قالب کانسپت رونمایی شده بود، 335 اسب‌بخار قدرت به صورت پایه و حداکثر 429 اسب‌بخار فراهم می‌کرد. در حالی که کوپرا UrbanRebel جدید 226 اسب‌بخار واقعی را تولید می‌کند. این خروجی برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر برساعت طی 6.9 ثانیه کافی به نظر می‌رسد.

کوپرا UrbanRebel

گفته می‌شود پکیج باتری‌های کوپرا UrabanRebel می‌تواند با یک بار شارژ حدود 440 کیلومتر پیمایش داشته باشد.

با توجه به اینکه کمتر از 200 هزار خودرو از زمان تاسیس این برند در سال 2018 راهی بازار شده است. محصولات جدید گروه فولکس‌واگن از اواسط دهه جاری میلادی با قیمت مقرون به صرفه برای کاربردی کردن خودروهای برقی راهی میدان می‌شوند. گفته می‌شود قیمت پایه آنها چیزی حدود 20 هزار دلار خواهد بود.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید