معرفی کانسپت کوپرا اوربن ربل

برند کوپرا با معرفی یک کانسپت برقی به نام اوربن ربل (UrbanRebel)، قصد دارد شور و هیجانی در شهر به پا کند. البته نباید با مشاهده باله بزرگ و رینگ‌های این کانسپت فکر کنید با یک خودروی مسابقه­‌ای روبرو هستید، چراکه این محصول درحقیقت پیش‌­درآمدی است برای خودروی کوچک برقی کوپرا که در سال 2025 به بازار خواهد آمد.

این کانسپت درحقیقت پیش‌درآمدی است برای خودروی کوچک برقی کوپرا، که در سال 2025 به بازار خواهد آمد.تصاویر این کانسپت به عنوان کوچکترین محصول ساخته شده روی پلتفرم MEB مختص خودروهای برقی گروه فولکس‌واگن، کمی پیش از رونمایی رسمی در نمایشگاه خودرو مونیخ منتشر شده است.

سپر جلو با فرمی خشن، برآمدگی‌های بدنه که از گلگیر جلو تا ستون C ادامه یافته و باله بسیار بزرگ عقب به همراه نوار نورانی روی آن، عناصر سه تایی روشنایی روی شیشه عقب و خطوط سیال سپر عقب، چهره کوپرا اوربن ربل را شکل داده است. فرم بدنه آن یادآور کانسپت کوپرا تاواسکان است، که در سال 2019 و با زبان طراحی مشابه رونمایی شد.

کوپرا اوربن ربل

براساس اعلام کوپرا، قدرت پیشرانه برقی اوربن ربل برابر با 335 اسب‌­بخار است، که برای مدتی کوتاه می­‌تواند به سقف 429 اسب‌­بخار نیز افزایش پیدا کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت این خودرو نیز برابر با 3.2 ثانیه اعلام شده است. البته قدرت نسخه تولیدی این خودرو در سال 2025 احتمالاً نصف می‌شود و رقم شتاب صفر تا صد آن نیز دو برابر این نسخه خواهد بود. افزایش احتمالی تعداد درهای خودرو از سه به پنج در، تفاوت احتمالی دیگری است که در مدل نهایی شاهد خواهیم بود.

گروه فولکس‌واگن برای تولید بیش از 500 هزار دستگاه خودروی برقی از برندهای زیرمجموعه خود در کارخانه سئات –کوپرا در نزدیکی بارسلونا برنامه‌ریزی کرده است. این غول خودروساز آلمانی قیمت پایه 20 هزار یورو (تقریباً 24 هزار دلار) را برای خودروهای کوچک برقی ساخت خود هدف‌گذاری کرده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com