معرفی لوگوی جدید داچیا

نشان جدید داچیا که نخستین بار در ژانویه 2021 بر روی کانسپت بیگستر نصب شده بود، اکنون به صورت رسمی معرفی شده است.

نصب این نشان جدید، طراحی جلوپنجره را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این لوگوی جدید که Dacia Link نام دارد، از قرارگیری دو حرف D و C در کنار هم تشکیل شده و از تاریخ 16 ژوئن به بعد، بنابر سفارش مشتری روی محصولات داچیا نصب خواهد شد.

نصب این نشان جدید، طراحی جلوپنجره را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اما در بخش عقب، تنها با کلمه DACIA مواجه هستیم و از DC در این بخش خبری نیست. در مرکز رینگ‌ها، DC دیده می­‌شود درحالیکه کلمه DACIA روی فرمان به چشم می‌خورد. نشان جدید داچیا در نمایشگاه خودرو پاریس 2022 در ماه اکتبر امسال به مخاطبان معرفی خواهد شد.

غیر از تعویض نشان قدیمی که به اعتقاد برخی منتقدان به درباز کن بطری شباهت داشت، چند رنگ جدید هم برای بدنه محصولات داچیا پیشنهاد شده، که خاکی Lichen یکی از آنهاست.

داچیا داستر 2022 با لوگوی جدید

یک رنگ جدید به نام خاکستری Monolith هم برای تزئین ریل سقفی، آینه­‌های جانبی و زیرسپری­‌های داچیا داستر و داچیا ساندرو استپ­‌وی پیشنهاد شده است.

داچیا به عنوان نخستین برند از گروه رنو، قصد دارد از ابتدای سال 2023، حداکثر سرعت محصولات خود را به 180 کیلومتر برساعت محدود کند. مدل بیگستر که ابعاد بزرگتری از داستر دارد، نیز برای تولید آمادگی داشته و تقریبا در اوایل سال آینده وارد بازار خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com