معرفی سیتروئن My Ami باگی

شرکت سیتروئن، My Ami باگی را به عنوان نسخه ویژه از چهارچرخه برقی کوچک ساخت خود رونمایی کرده است. این باگی سقف پارچه‌­ای با الهام از کانسپتی که پارسال معرفی شد شکل گرفته، هرچند که تاحدی از طراحی رادیکال آن سیتروئن امی باگی کانسپت، بی‌­بهره مانده است.

سقف از پارچه ضدآب و مقاوم در برابر UV ساخته شده است و پس از جمع­‌آوری به صورت دستی، در پشت صندلی­‌ها قرار می‌­گیرد. قطعات پلاستیکی بدنه My Ami باگی به رنگ خاکی درآمده و در کنار جزئیات زرد، میله‌­های فلزی درها، سقف پارچه­‌ای خاکستری و رینگ‌های 14 اینچی طلایی قرار گرفته است. قطعات پلاستیکی مشکی روی سپرها، گلگیرها و رکاب­‌های جانبی به همراه تریم جدید حاشیه چراغ‌های جلو و عقب، خشونت ظاهری My Ami باگی را افزایش داده است.

سقف از پارچه ضدآب و مقاوم در برابر UV ساخته شده است و پس از جمع­‌آوری به صورت دستی، در پشت صندلی­‌ها قرار می‌­گیرد. غیر از حذف قطعات محافظ فلزی که در نسخه کانسپت وجود داشت، از تایرهای آفرود هم خبری نیست و از تایرهای عادی برای این خودروی برقی با شعاع حرکتی 70 کیلومتر استفاده شده است.

سیتروئن My Ami باگی

مشخصات فنی My Ami باگی نسبت به سیتروئن امی بدون تغییر باقیمانده و موتور برقی با 8 اسب‌­بخار قدرت و باتری 5.5 کیلووات ساعت لیتیوم-یون، همچنان در زیر بدنه این خودرو قرار دارد.

سیتروئن My Ami باگی

در کابین سیتروئن My Ami باگی از رنگ زرد برای تزئین برخی قسمت‌ها همچون دوخت روکش صندلی‌ها، کفپوش و پوشش داخلی درها استفاده شده است. با توجه به این‌که My Ami باگی تنها در تیراژ 50 دستگاه ساخته می‌­شود، نشان My Ami Buggy Ultra Limited Edition روی داشبورد این خودرو نصب می‌­شود.

فروش سیتروئن My Ami باگی از 21 ژوئن در فرانسه آغاز می‌­شود، درحالی‌که خودروها از 8 آگوست به مشتریان تحویل می‌شود. درباره قیمت این خودرو و همچنین احتمال صدور آن به سایر کشورها خبری اعلام نشده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com