• تويوتا هايلوکس آفرود با 6 چرخ محرک

ماجراجویی جدید آرکتیک تراکس

هایلوکس آفرود با 6 چرخ محرک

8 مرداد 1401 13:44

شرکت تیونینگ آرکتیک تراکس - Arctic Trucks - به دلیل ساخت هیولاهای سخت‌جان، شهرتی جهانی پیدا کرده است. اگرچه که یکی از پروژه‌های این شرکت ایسلندی در ماجرای سفر به قطب جنوب در سال 2008 با چالش‌هایی مواجه شد.

حدود 80 درصد از فریم با موادی قوی‌تر جایگزین شده و از سوی دیگر 20 درصد نیز به طور کامل بازسازی شده است.ماجراجویی جدید آرکتیک تراکس، پروژه‌ای است که روی تویوتا هایلوکس اجرا شده و نام آن AT44 6x6 انتخاب شده است؛ اما حالا به جای وجود دو محور، سه محور برای آن در نظر گرفته شده است.

برای این پروژه تغییرات ویژه‌ای روی تویوتا هایلوکس فوق اجرا شده است. حدود 80 درصد از فریم با موادی قوی‌تر جایگزین شده و از سوی دیگر 20 درصد نیز به طور کامل بازسازی شده است. این اقدام هم برای تقویت شاسی و هم باابهت کردن شخصیت این پیکاپ استفاده شده است.

برای بهینه‌سازی این خودروی فوق آفرود حدود 500 ساعت صرفه شده است. بخشی عمده‌ای از این زمان برای تقویت سیستم تعلیق و بهبود مرکز ثقل خودرو صرف شده است. همانطور که می‌دانید هرچه مرکز ثقل خودرو پایین‌تر باشد، از نظر پایداری برای خودروهای آفرود بهتر است.

تویوتا هایلوکس AT44 6x6 دارای یک پیشرانه 3 لیتری دیزلی است، که با تمرکز بهینه‌سازی مصرف سوخت اصلاح شده. مزیت طلایی قوای محرکه فوق کارکرد آن در دمای بسیار پایین منفی 43 درجه سانتی‌گراد است.

تویوتا هایلوکس آفرود با 6 چرخ محرک ساخته شده توسط آرکتیک تراکس

با توجه به کاربرد ویژه این خودرو، باید روی پیمایش‌های طولانی آن حساب باز کرد. به همین دلیل است که تیونر برای این هایلوکس یک باک 750 لیتری سوخت هم در نظر گرفته است. البته در قسمت‌هایی از بدنه فضایی برای ذخیره‌سازی و حمل 1400 لیتر سوخت هم در نظر گرفته شده است. استفاده از تایرهای 44 اینچی نه فقط عملیات فوق‌العاده خارج جاده‌ای را رقم می‌زند، بلکه جلوه بسیار جذابی نیز به آن بخشیده است.

آرکتیک تراکس هنوز قیمت هایلوکس فوق را اعلام نکرده است، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که قیمت خودروی فوق چیزی حدود 275 هزار دلار خواهد بود.

دیدگاه کاربران