Aion Hyper گک آیون هایپر SSR

معرفی آیون هایپر SSR

برند آیون از چند سال پیش به عنوان زیرمجموعه گروه گک به ساخت خودروهای برقی مشغول بوده ولی تاکنون استقلال چندانی نداشته است. اکنون اوضاع عوض شده چراکه لوگوی مستقل این برند با نام گک آیون (GAC Aion) همزمان با یک خودروی اسپرت برقی به نام آیون هایپر SSR، معرفی شده است.

آیون هایپر SSR در تریم پایه می‌تواند ظرف 2.3 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست یابد. آیون هایپر SSR یک خودروی کوپه با طول و عرض 4.538 و 1.988 متر است. بدنه این خودرو از فیبرکربن ساخته شده و درهای بالارونده آن، با مکانیزم برقی باز و بسته می­‌شود.

در فضای کابین آیون هایپر SSR هم با فرمان مستطیل­ شکل، نمایشگر 14.6 اینچی مرکزی، صفحه پشت آمپر 8.8 اینچی و تعداد محدودی دکمه مواجه هستیم.

آیون هایپر SSR در تریم پایه می­‌تواند ظرف 2.3 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست یابد. از مشخصات فنی تریم پایه اطلاعی نداریم ولی تریم Ultimate به دو موتور برقی با مجموع قدرت 1225 اسب­‌بخار و حداکثر گشتاور 12 هزار نیوتن‌متر! مجهز شده است و می­‌تواند ظرف 1.9 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست یابد.

Aion Hyper گک آیون هایپر SSR

هریک از چراغ‌های Lشکل جلو از 5 عنصر LED تشکیل شده، درحالی‌که دوربین عقب و چراغ ترمز سوم روی سقف نصب شده است. باله عقب با عملکرد برقی جابجا می‌­شود و دیفیوزر عقب از جنس فیبرکربن، به عبور بهتر جریان هوا یاری می‌­رساند.

این محصول به عنوان نخستین عضو از سری خودروهای آیون هایپر (Aion Hyper) عرضه شده است، که از این پس برای نام‌گذاری خودروهای برقی گران‌قیمت این شرکت مورد استفاده قرار می‌­گیرد.

Aion Hyper گک آیون هایپر SSR

براساس اعلام گک آیون، سازمان ملی فضایی چین و آزمایشگاه تحقیقات فرا علمی این کشور در زمینه آیرودینامیک، هوش مصنوعی، مواد جدید و غیره با این خودروساز همکاری می­‌کنند.

خودرویی که رونمایی شده یک نمونه اولیه است، اما نسخه نهایی از اکتبر 2023 و با قیمت پایه 186 هزار دلار وارد بازار خواهد شد. در تریم Ultimate قیمت به 244 هزار دلار افزایش خواهد یافت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com