سایک مکسوس V70

معرفی مکسوس V70

سایک مکسوس V70، در روز ۱۵ دسامبر به طور رسمی معرفی شد. این محصول، یک MPV مسافری سبک محسوب می‌شود که بر اساس پلتفرمی جدید ساخته شده و در رده بالاتر از سایک مکسوس V80 قرار می‌گیرد. این خودروساز می‌گوید که V70 اوایل سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد.

سایک مکسوس V70 یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ دیزلی دارد، که به یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک متصل شده است.در واقع مکسوس (Maxus) برند زیرمجموعه سایک است. برند بریتانیایی‌ای که سایک آن را در سال ۲۰۱۰ خرید. LDV یک تولیدکننده ون بود که در سال ۲۰۰۸ ورشکست شد. سپس مالکیت آن از GAZ روسی به Eco Concept تغییر یافت و نهایتا در سال ۲۰۱۰ به سایک رسید.

سایک مکسوس V70، از نظر ظاهر، شکل مربعی دارد. در بخش جلو، یک جلوپنجره مشبک مشابه NEVهای چینی با پارامترهای الماسی‌شکل دیده می‌شود. چراغ‌های ماتریسی جلو به صورت باریک طراحی شده‌اند.

پنجره‌های آن تیره هستند و دری کشویی در سمت چپ وجود دارد. ابعاد این ون به 4998/2030/2035 میلی‌متر می‌رسد و فاصله محوری ۳۰۰۰ میلی‌متری دارد. خریداران می‌توانند بین سه مدل پنج، شش و نه صندلی، انتخاب کنند. برای چرخ‌ها نیز دو گزینه رینگ ۱۶ و ۱۷ اینچی وجود دارد.

ویژگی‌های این ون عبارتند از کلید بلوتوث بدون سنسور، ورود بدون کلید، گرم‌کن صندلی‌ها، استارت تک دکمه و ترمز دستی الکترونیکی استاندارد.

سایک مکسوس V70

سایک مکسوس V70 یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ دیزلی دارد، که به یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک متصل شده است. حداکثر قدرت آن ۱۲۵ اسب‌بخار و حداکثر سرعتش ۱۵۶ کیلومتر برساعت است. این محصول در هر صد کیلومتر حدود ۷.۴ لیتر سوخت مصرف می‌کند.

عملکرد شرکت سایک مکسوس بسیار خوب بوده و تاکنون به بازار بیش از ۷۰ کشور وارد شده و بیش از ۳۵۰ هزار دستگاه خودرو فروخته است. سایک در ماه سپتامبر، ۸۰۷۲ دستگاه وسیله حمل و نقل مسافری سبک را صادر کرده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carnewschina.com