گریت وال شانهای کنون
گریت وال شانهای کنون
گریت وال شانهای کنون
گریت وال شانهای کنون

معرفی گریت وال شانهای کنون

شرکت گریت وال در نمایشگاه گوانگژو 2022، از یک پیکاپ به نام شانهای کنون رونمایی کرده است.

گریت وال شانهای کنون در دو نسخه بنزینی و دیزل با قیمت به ترتیب 37.500 الی 43.700 و 33.100 الی 36 هزار دلار به فروش می‌­رسد.شانهای کنون براساس پلتفرم جدید گریت وال به نام P71 طراحی شده و در جایگاه یک پیکاپ شاسی مستقل لوکس قرار می­‌گیرد. کلمه شانهای - Shanhai - نیز به عبارت «دریاها و کوهستان» ترجمه شده است، تا به قابلیت بیراهه‌­نوردی این خودرو اشاره کند.

ابعاد گریت وال شانهای کنون در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 5.44، 1.991، 1.924 و 3.35 متر اعلام شده است.

در فضای کابین گریت وال شانهای کنون با روکش چرم، نمایشگر مرکزی 14.6 اینچی، صفحه پشت آمپر 12.3 اینچی، گرمکن، تهویه و ماساژور برای صندلی‌ها و تنظیم برقی صندلی‌های عقب برای راحتی ورود و خروج، مواجه هستیم.

گریت وال شانهای کنون

شانهای کنون به سامانه دستیار رانندگی اختصاصی گریت وال یعنی Coffee Pilot مجهز شده است، که مواردی شامل سنسور هوشمند دور زدن، دستیار حرکت بین خطوط، پایش هوشیاری راننده، حسگر حفظ فاصله از خودروهای بزرگتر و هدایت در چهارراه را به همراه دارد.

یکی از ویژگی‌های جالب شانهای کنون، نحوه باز شدن در صندوق بار از بخش میانی است که امکان جابجایی لوازم طویل را فراهم می‌­کند. این بخش به نحوی طراحی شده که می‌­توان با تنظیم الکترونیکی قطعات، یک چادر ضدآب را برپا کرد.

ظرفیت یدک­‌کشی 3.3 تن و دو خروجی برق 220 ولت، از دیگر ویژگی‌های شانهای کنون برای جلب نظر علاقمندان طبیعت‌گردی بشمار می­‌آید.

گریت وال شانهای کنون

گریت وال شانهای کنون در نسخه بنزین­‌سوز به پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر توربوشارژ با 348 اسب‌­بخار قدرت و 500 نیوتن‌متر گشتاور و گیربکس 9 سرعته اتوماتیک مجهز شده است.

نسخه دیزل این خودرو، پیشرانه 2.4 لیتری توربودیزل با 181 اسب‌­بخار قدرت و 480 نیوتن‌متر گشتاور را در زیر کاپوت دارد. گریت وال قصد دارد در آینده، نسخه پلاگین-هیبرید و هیبرید برقی از شانهای کنون را نیز عرضه کند.

گریت وال شانهای کنون در دو نسخه بنزینی و دیزل با قیمت به ترتیب 37.500 الی 43.700 و 33.100 الی 36 هزار دلار به فروش می‌­رسد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com