جشن تولید دهمین هنسی ونوم F5
جشن تولید دهمین هنسی ونوم F5
جشن تولید دهمین هنسی ونوم F5
جشن تولید دهمین هنسی ونوم F5

دهمین هنسی ونوم F5 تحویل داده شد

هنسی می‌خواهد 24 نمونه از ونوم F5 کوپه بسازد و با ارائه دهمین نمونه به نیمه راه این هدف بزرگ نزدیک شده است. خریدار این ابرخودرو آن را به رنگ آبی متالیک با نوارهای سفید سفارش داده است.

هنسی می‌گوید این خودرو می‌تواند به سرعت تئوری 500 کیلومتر برساعت دست پیدا کند؛ اما هم‌چنان در تلاش است تا این عدد را تأیید کند. گفته می‌شود شرکت Hennessey می‌خواهد تولید خود را در سال 2023 در قیاس با سال 2022 افزایش دهد. پیش‌بینی می‌شود تحویل ونوم F5 بیش از 20 دستگاه در سال جاری باشد. این عدد برای تکمیل بقیه سفارش‌های مربوط به مدل‌های کوپه و ساخت تعداد کمی از رودسترهای 30 دستگاهی کافی است.

هنسی در حال حاضر بیش از 90 کارمند در خط تولید خود دارد. تمام ظرفیت فروش کوپه‌های ونوم F5 تکمیل شده است. در حالی برخی از رودسترها هنوز قابل سفارش هستند.

نسخه تولیدی ونوم F5 اواخر سال 2020 معرفی شد. این خودرو دارای یک پیشرانه 6.6 لیتری هشت سیلندر V شکل دو توربو است، که به طرزی مرگبار 1817 اسب‌بخار قدرت و 1617 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. هنسی می‌گوید این خودرو می‌تواند به سرعت تئوری 500 کیلومتر برساعت دست پیدا کند؛ اما هم‌چنان در تلاش است تا این عدد را تأیید کند.

جشن تولید دهمین هنسی ونوم F5

این خودرو دارای شاسی یکپارچه فیبر کربنی است. بسیاری از اجزای بدنه و فضای داخلی نیز از این ماده استفاده می‌کنند. نتیجه این شده است وزن خالص خودروی فوق فقط 1360 کیلوگرم است. هنسی در هفته خودروی مونتری سال 2022، ونوم F5 رودستر را معرفی کرد. این خودرو پیشرانه مشترکی با مدل کوپه دارد. البته وزن مدل روباز 1406 کیلوگرم شده و سرعت آن نیز 483 کیلومتر برساعت تخمین زده می‌شود.

قیمت ونوم F5 رودستر از 3 میلیون دلار شروع می‌شود. اگرچه قیمت مدل کوپه 2.1 میلیون دلار ارزش‌گذاری شده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com