SWM بیگ تایگر ED-i
SWM بیگ تایگر ED-i
SWM بیگ تایگر ED-i
SWM بیگ تایگر ED-i

معرفی SWM بیگ تایگر ED-i

شرکت SWM بین سال‌های 1971 تا 1984 در ایتالیا به ساخت موتورسیکلت اشتغال داشت. تقریباً 30 سال بعد، شرکتی به نام Shineray که در امور مالی و مسافرتی فعالیت دارد، تصمیم گرفت SWM را به حیات بازگرداند.  SWM از سال 2016 در وطن جدید خود یعنی چین و در منطقه چانگ کینگ به ساخت خودرو مشغول است.

SWMبا توجه به همکاری SWM با FinDreams، احتمال دارد که مجموعه باتری این خودرو از بی‌وای‌دی تامین شده باشد. شعاع حرکتی در حالت هیبرید هم هزار کیلومتر اعلام شده است. از ابتدا به سراغ تولید خودروهای شاسی‌­بلند رفت، اما این نمی‌­تواند شرط کافی برای موفق شدن باشد، چراکه آمار فروش این برند از 64 هزار دستگاه در سال 2017 به 37 هزار دستگاه در سال 2021 و 17.852 دستگاه در سال 2022 کاهش یافت، که در بازار خودروی چین رقم بسیار ناچیزی محسوب می‌­شود.

جدیدترین محصول این شرکت یعنی SWM بیگ تایگر، یک کراس‌­اور میان­‌سایز با طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورهای به ترتیب 4.605، 1.815، 1.81 و 2.78 متر، سال گذشته معرفی شد.

این خودرو با طراحی جعبه‌­ای و قدیمی بدنه، به پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی مجهز شده است، که 116 اسب‌­بخار قدرت را از طریق جعبه‌دنده 5 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک به محور جلو انتقال می­‌دهد. SWM امیدوار است که قیمت 8,700 الی 11,480 دلاری بیگ تایگر، طراحی قدیمی بدنه و کابین و مشخصات فنی کس‌ل­کننده را جبران نماید.

SWM بیگ تایگر ED-i

اما از آنجا که شرایط بحرانی SWM باید هرچه سریع‌تر به ثبات برسد، این شرکت نسخه EREV از این محصول را با نام کامل بیگ تایگر ED-i معرفی کرده است.

چند تغییر جزئی شامل جلوپنجره و رینگ‌های جدید و چیدمان متفاوت اجزای چراغ‌های جلو، ظاهر بیگ تایگر ED-i را نسبت به همتای بنزین­‌سوز متمایز ساخته است، هرچند که همچنان نمی‌­توان این خودرو را همتراز با محصولات امروزی دانست.

طراحی کابین بیگ تایگر ED-i هم تفاوت چندانی نکرده است و فقط افزایش ابعاد نمایشگر مرکزی، اهرم تعویض دنده چرخان و ترکیب رنگی سفید و آبی با جزئیات برنز را به همراه دارد.

SWM بیگ تایگر ED-i

در خودروهای EREV، پیشرانه درون‌سوز به عنوان نیروی پشتیبان برای پیشرانه برقی عمل می‌­کند. فعلاً از مشخصات فنی اطلاعی نداریم ولی با توجه به همکاری SWM با FinDreams، احتمال دارد که مجموعه باتری این خودرو از بی‌وای‌دی تامین شده باشد. شعاع حرکتی در حالت هیبرید هم هزار کیلومتر اعلام شده است.

از قیمت بیگ تایگر ED-i اطلاعی در دسترس نیست، ولی رسانه­‌های چینی از رقم 14,550 دلار خبر می‌­دهند. در صورت صحت این خبر، بیگ تایگر ED-i به ارزان‌ترین کراس‌­اور EREV چینی بدل خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com