بی وای دی سیگال

انتشار تصاویر اولیه از بی وای دی سیگال

بنابر تصاویری که توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) انتشار یافته، بی وای دی قصد دارد در آینده نزدیک، یک خودروی شهری برقی را وارد بازار کند.

آنطور که اسناد MIIT نشان می­‌دهد، بی وای دی سیگال به چراغ‌های LED، پیشرانه برقی به قدرت 75 اسب­‌بخار و مجموعه باتری ساخت FinDreams مجهز خواهد شدبی وای دی سیگال به عنوان کوچک‌ترین عضو از سری Ocean (اقیانوس) خودروساز چینی، از زبان طراحی مشترک با این خانواده بهره‌­مند شده است. نام سیگال - Seagull - به معنای مرغ دریایی هم به نحوی با اسامی سایرین هماهنگی دارد، هرچند که احتمال دارد این خودرو تحت اسامی دلفین مینی یا دلفین Q هم عرضه شود.

بدنه این هاچ‌بک 4 نفره تحت تاثیر خطوط شکسته شکل گرفته و برخی موارد قابل توجه همچون یک تیغه برف­‌پاک کن در جلو، قطعات پلاستیکی روی بدنه، باله سقفی و چراغ عقب سرتاسری شبیه به بی وای دی D1 را به همراه دارد.

ابعاد بدنه بی وای دی سیگال در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 3.78، 1.715، 1.54 و 2.5 متر اعلام شده، که در تمام بخشها از بی وای دی دلفین کوچک‌تر است.

بدنه این خودروی 1240 کیلوگرمی روی رینگ‌های 15 یا 16 با تایرهای 165/65R15 یا 175/55R16 استوار می­‌شود.

آنطور که اسناد MIIT نشان می­‌دهد، بی وای دی سیگال به چراغ‌های LED، پیشرانه برقی به قدرت 75 اسب­‌بخار و مجموعه باتری ساخت FinDreams مجهز خواهد شد. در این اسناد از ظرفیت باتری سخنی به میان نیامده است، ولی اخبار قبلی از مجموعه‌­ای به ظرفیت 30.7 کیلووات ساعت حکایت می‌­کند.

BYD Seagull

تنها تصویر غیر رسمی که از فضای داخلی بی وای دی سیگال به ثبت رسیده، از شباهت این بخش با محصول دیگر بی وای دی یعنی دلفین خبر می­‌دهد، هرچند که ابعاد نمایشگر مرکزی کاهش یافته و صفحه پشت آمپر هم طراحی متفاوتی دارد. وجود دو جالیوانی، شارژر بی‌سیم و فضای لوازم کوچک در زیر کنسول میانی هم قابل تشخیص است.

از آنجا که اسناد بی وای دی سیگال به MIIT ارسال شده است، می­‌توان نتیجه گرفت که این خودرو فاصله چندانی با خط تولید ندارد.

انتظار می­‌رود بی وای دی سیگال در سال 2023 و با قیمت 8,860 الی 14,770 دلار وارد بازار شود. لیپ T03، اورا White Cat و چری ووجی پرو، از رقبای اصلی این خودرو محسوب می­‌شوند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com