کراس‌اور برقی دنزا N7
کراس‌اور برقی دنزا N7
کراس‌اور برقی دنزا N7

معرفی کراس‌اور برقی دنزا N7

دنزا، نام برندی حاصل از سرمایه‌گذاری مشترک بی‌وای‌دی و مرسدس‌بنز است. آن‌ها به تازگی محصول جدیدی معرفی کرده‌اند، یک کراس‌اور برقی با نام دنزا N7. این کراس‌اور بر اساس کانسپت دنزا Inception ساخته شده است و امسال وارد بازار خواهد شد.

دنزا N7 بر اساس پلتفرم الکترونیکی ۳.۰ بی‌وای‌دی ساخته شده است. طول آن برابر ۴.۹ ‌متر و فاصله محوری ۲.۹ متر است.دنزا ابتدا به عنوان یک جوینت‌ونچر میان بی‌وای‌دی و مرسدس‌بنز در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد. اولین محصول آن دنزا دنزا نام داشت و در سال ۲۰۱۴ وارد بازار شهرهای منتخب شد. دنزا X نیز در سال ۲۰۲۰ عرضه شد که طبق بی‌وای‌دی Tang بود. در واقع مرسدس‌بنز این خودرو را طراحی کرده است؛ اما در بازار موفق عمل نکرد. بنابراین مرسدس‌بنز سهام خود را در دنزا از ۵۰ به ۱۰ درصد کاهش داد.

اکنون بی‌وای‌دی ۹۰ درصد سهام دنزا را در اختیار دارد. این شرکت توسعه یک خط تولید مدل منحصربه‌فرد را شروع کرده که شامل مدل‌های D , E , N , Z , A است. اخیرا MPV دنزا D9 وارد بازار شده است و به‌زودی N7 نیز وارد بازار خواهد شد.

دنزا اولین بار در ۱۵ ژانویه نام شاسی‌بلند خود را منتشر کرد‌. دنزا می‌گوید که این خودرو، یک کراس‌اور ۵ نفره هوشمند است.

کراس‌اور برقی دنزا N7

دنزا در تصاویر تبلیغاتی، مشتری هدف شاسی‌بلند N7 را افراد جوان نشان داده است، که به فعالیت‌های فضای باز مانند چتربازی، اسنوبورد و ... علاقه دارند. در ضمن همگی آن‌ها اروپایی هستند. بنابراین می‌تواند اشاره‌ای به برنامه‌های دنزا برای بازارهای بین‌المللی باشد.

طبق گفته دنزا، N به معنای عصر جدید هوش و کنترل رانندگی نامحدود است. این خودرو یک سیستم کمک راننده پیشرفته نیز خواهد داشت.

کراس‌اور برقی دنزا N7

همانطور که ذکر شد، این کراس‌اور طبق کانسپت Inception  ساخته شده است، که در نمایشگاه خودرو چنگدو ۲۰۲۲ رونمایی شد. این شاسی‌بلند بر اساس پلتفرم الکترونیکی ۳.۰ بی‌وای‌دی ساخته شده است. طول آن برابر ۴.۹ ‌متر و فاصله محوری ۲.۹ متر است. Inception دو نسخه الکتریکی و پلاگین هیبرید دارد. شتاب صفر تا صد نسخه تمام الکتریکی برابر ۳ ثانیه است. نمای خارجی آن صاف و بدون خطوط شکسته و زاویه‌های تند است و دستگیره‌های جمع‌شونده دارد.

اخیرا دنزا N7 با پوشش استتاری در چین مشاهده شده و طراحی آن با Inception مطابقت داشته است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carnewschina.com