محصولات توسن محرکه شرق نمایشگاه موتورسیکلت 1401

محصولات توسن محرکه شرق در نمایشگاه موتورسیکلت 1401

در نمایشگاه موتورسیکلت 1401که هفته اول بهمن ماه در مجموعه شهر آفتاب برگزار شد، جای خالی بسیاری از موتورسازان بزرگ مانند نیرو موتور شیراز، نیکران موتور، جهان رو، دینو موتور و دیگر واردکننده‌ها خالی بود، اما برخی رقبا با قدرت حضور داشتند. با این‌که اکثر موتورسازان مدل‌های پیشین را به نمایش گذاشته بودند، برخی مدل‌ها و برندهای تازه‌وارد به جذابیت نمایشگاه کمی افزوده بودند.

حضور در غرفه توسن محرکه شرق برای متقاضیان خرید موتورسیکلت می‌توانست کارآمدتر از مشاهده سایت این کمپانی باشد. سایت توسن با اینکه سایت مرتبی در مقایسه با بسیاری از موتورسازان دیگر به شمار می‌رود، بسیاری از محصولات این شرکت را در خود جای نداده است. غرفه توسن محرکه در نمایشگاه تمامی محصولات را حاضر کرده بود و برای هر محصول این شرکت کاتالوگی به همراه مشخصات فنی کامل ارائه می‌داد.

موتورهای باسل در غرفه توسن محرکه شرق

اکثر محصولات توسن با اسم باسل شناخته می‌شوند، باسل 125، باسل 150 و باسل 200 طرح CDI های این تولیدکننده هستند. باسل SC2 125 و باسل SC1 110 اسکوترهای CVT توسن محرکه هستند، که ظاهری شبیه به هوندا اکتیوا یا تی‌وی‌اس ژوپیتر دارند. باسل BIMAX X1 هم که اسکوتری برقی با ظاهر مدرن است، در تمام رنگی‌بندی‌ها حاضر بود. تکنو واریو 150 هم که طرح هوندا کلیک توسن محرکه است و در انواع و اقسام رنگ‌ها و تیپ‌ها ردیف شده بودند. در همین حوالی یک موتور سیکلت طرح بوکسر هم دیده شد که بروشور و اطلاعات بیشتری ازش ارائه نشده بود.

محصولات توسن محرکه شرق نمایشگاه موتورسیکلت 1401

اما یک مدل جدید از توسن که به نمایشگاه آمده بود باسل TS 249 بود، طرح CRF هوندا که دوئال اسپرتی با پیشرانه روغن خنک OHC و توان 14 اسب‌بخار و گیربکس 6 دنده است. این محصول تا کنون در بازار رویت نشده است و احتمالا به زودی عرضه خواهد شد.

اسکوتر ایتالموتو نویا 150 در غرفه توسن محرکه شرق

اسکوتر ITALMOTO که برندی است ایتالیایی و اگر به سایت ایتالموتو مراجعه کنید همین مدل NEVIA 150 را خواهید دید و می‌توان جزء محصولات وارداتی توسن محرکه حسابش کرد.

محصولات توسن محرکه شرق نمایشگاه موتورسیکلت 1401

ایتالموتو نویا با پیشرانه 150 سی‌سی، 8.8 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و پیشرانه‌ای هوا خنک به همراه انتقال قدرت CVT حداکثر سرعتش را به 95 کیلومتر برساعت می‌رساند. این محصول با وجود شباهت به اسکوترهای معروف ایتالیایی تمایز خود را هم حفظ کرده که برای کسانی که دوست ندارند موتورسیکلت کپی سوار شوند نقطه قوت به شمار می‌رود.

موتورهای وارداتی هوندا کلیک در غرفه توسن محرکه شرق

اما بخش وارداتی‌های توسن محرکه محصولاتی موفق را در بر دارد، هوندا واریو (کلیک) 150 و نمونه جدیدتر آن هوندا کلیک 160 که به تازگی به بازار آمده و با خطوط طراحی شکسته‌تر از قبل ظاهری خشن‌تر پیدا کرده است. این محصولات زیر بنرهایی با برند هوندا پارک شده بودند و دیدن این علامت ژاپنی دلگرمی خاصی به ما می‌بخشید که موتورسیکلت‌های استفاده روزمره باکیفیت هنوز هم پیدا می‌شوند.

محصولات توسن محرکه شرق نمایشگاه موتورسیکلت 1401

همکاری توسن محرکه شرق با پست ایران

توسن محرکه با اقدامی چشم‌نواز ترکیب رنگ جذابی در کنار رنگ غرفه‌اش ایجاد کرده بود. یک موتورسیکلت با آرم "شرکت ملی پست ایران" در زنگ زرد و با پیشرانه برقی کولتر ( KOLLTER ) روی شاسی‌ای مشابه بوکسر! مشخص نیست که این تنها یک مدل نمایشی بوده یا توسن محرکه و شرکت پست قصد همکاری دارند، اما جزء  اقداماتی احترام برانگیز به شمار می‌رود که آسایش برای پستچی‌ها و یک به‌روزرسانی به جا برای این خدمات ملی را به دنبال خواهد داشت.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت و قیمت موتور سیکلت را در باما دنبال کنید.

عکاس: عطاالدّین سیداخوانی

نویسنده : سیاوش رضایی

منبع : باما