• 2024 ب‌ام‌و X2
  • 2024 ب‌ام‌و X2
  • 2024 ب‌ام‌و X2
  • 2024 ب‌ام‌و X2
  • 2024 ب‌ام‌و X2
  • 2024 ب‌ام‌و X2
  • 2024 ب‌ام‌و X2
  • 2024 ب‌ام‌و X2
  • 2024 ب‌ام‌و X2

ورود به نسل دوم

معرفی ب ام و X2 مدل 2024

20 مهر 1402 13:26

شرکت ب‌ ام‌ و سر انجام نسل دوم مدل X2 را معرفی کرد. X2 مدل ۲۰۲۴ در ماه مارس سال آینده به نمایندگی‌های آمریکا خواهد رسید و تولید جهانی آن در کارخانه Regensburg انجام می‌شود.

دو نوع پیشرانه برای این خودرو دردسترس است و تکنولوژی‌های جدیدی را ارائه می‌دهد. اولین نمایش عمومی X2 در نمایشگاه موبیلیتی ژاپن، واقع در توکیو، و در تاریخ ۲۶ اکتبر، خواهد بود.

طراحی ب ام و X2 مدل 2024

خط سقف X2 به صورت یکپارچه و خمیده به سمت عقب کشیده شده و ظاهر کوپه دارد. طراحی آن بالغ‌تر از قبل به نظر می‌رسد‌. ویژگی‌های ظاهر آن مانند چراغ‌های جلو و عقب و جلوپنجره نورانی اختیاری باعث می‌شود تا چهره‌ای متفاوت از X1 داشته باشد. X2 جدید، اولین ب‌ام‌و جمع و جور و کامپکتی است که با رینگ‌های ۲۱ اینچی عرضه می‌شود.

2024 ب‌ ام‌ و X2

صفحات بدنه X2 صاف و ساده بوده و تنها چند خط آیرودینامیک دارند. دستگیره‌های در نیز هم سطح با بدنه خودرو هستند. گوشه پنجره به سبک Hofmeister kink طراحی شده است. روف‌ریل‌های X2 با رنگ مشکی پیانویی و براق به عنوان یک آپشن ارائه می‌شود. طول X2 به ۱۷۹.۸ اینچ رسیده که رشد ۷.۶ اینچی را نشان می‌دهد. فاصله محوری نیز ۰.۹ اینچی رشد داشته است.

کابین و امکانات ب ام و X2 مدل 2024

اولین موردی که پس از ورود به کابین X2 به نظر می‌رسد، فضای بزرگ‌تر و جادارتر آن است. برای مثال، فضای زانو برای صندلی‌های عقب، به میزان یک اینچ بزرگ‌تر شده است. فضای بار نیز با وجود پنج صندلی، به ۷۱۶ لیتر می‌رسد. اگر صندلی‌های ردیف دوم را حذف کنید، یک فضای بار ۱۴۶۴ لیتر خواهید داشت.

تمرکز ب‌ام‌و برای فضای داخلی، بر دستیار صوتی توسط صفحه نمایش خمیده و سیستم دستیار هوشمند ب‌ام‌و و iDrive 9 جدید است. این سیستم اولین بار در مدل X1 M35i xDrive و در ماه ژوئن سال جاری معرفی شد.

2024 ب‌ ام‌ و X2

نمایشگر خمیده مرکزی از یک صفحه ۱۰.۲۵ اینچی اطلاعات و یک صفحه ۱۰.۷ اینچی اطلاعات و سرگرمی تشکیل شده است. QuickSelect ابزاری است که برای انتخاب عملکردها کمک می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید، دوربین رو به کابین است که می‌تواند عکس و فیلم بگیرد.

مشخصات فنی ب ام و X2 مدل 2024

همان طور که اشاره شد، X2 با دو پیشرانه عرضه می‌شود. نمونه پایه، یک پیشرانه ۲ لیتری با سیستم xDrive28i است که ۲۴۱ اسب‌بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر برساعت با کمک این پیشرانه به ۶.۲ ثانیه می‌رسد.

نسخه قوی‌تری، پیشرانه ۲ لیتری به همراه ۳۱۲ اسب‌بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور ارائه می‌دهد. شتاب آن نیز به ۵‌.۲ ثانیه می‌رسد. این پیشرانه که برای مدل M35i نصب شده، میل لنگ قوی‌تر، بهینه‌سازی روغن برای پیستون و سایر ارتقاها را دارد. سیستم اگزوز M نیز ویژگی‌ جذابی از X2 به شمار می‌رود. X2 M35i xDrive نسخه اروپا به دلیل قوانین آلایندگی کمی متفاوت بوده و تنها ۲۹۶ اسب‌بخار تولید می‌کند.

2024 ب‌ ام‌ و X2

هر دو نسخه X2 به گیربکس هفت سرعته دوکلاچه متصل هستند که جدیدترین مدل بوده و راندمان بهتر و نسبت دنده گسترده‌تر دارد. هنگامی که پیشرانه خودرو خاموش شود، دنده به طور خودکار در حالت پارک قرار می‌گیرد. یک دیفرانسیل لغرش محدود نیز وجود دارد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران