• معرفي نتا L
  • معرفي نتا L
  • معرفي نتا L
  • معرفي نتا L
  • کراس اور برقي هوزون نتا L

در دو نسخه برقی و هیبرید

معرفی هوزون نتا L

21 آذر 1402 16:55

برند نتا متعلق به شرکت Hozon Auto در سال 2018 تاسیس شده است و تاکنون چهار محصول را عرضه کرده است. اکنون نوبت به پنجمین محصول یعنی L رسیده تا وارد میدان شود.

این کراس‌­اور میان­‌سایز، با هدف رقابت با تسلا مدل Y و بی‌وای‌دی سانگ پلاس عرضه شده است، خودرویی که در اروپا با نام سیل‌یو به فروش می‌­رسد.

طراحی ظاهری نتا L

نتا L براساس پلتفرم مشترک با مدل‌های S و GT به نام شانهای شکل گرفته است. هواکش بزرگ پایین سپر، چراغ سرتاسری عقب، تریم پلاستیک روی گلگیرها و دستگیره‌­های مخفی شونده، از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری این خودرو به شمار می‌­آید. نتا L در نمای جلو، تاحدی به دو محصول میتسوبیشی یعنی لنسر و ASX شباهت دارد.

ابعاد بدنه نتا L در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.77، 1.9، 1.66 و 2.81 متر اعلام شده است. بدنه این خودرو بر رینگ‌های 18 یا 19 اینچی استوار می­‌شود. زوایای ورود و خرج به ترتیب 18 و 21 درجه و وزن خالص و مجاز هم به ترتیب 1935 و 2310 کیلوگرم اعلام شده است.

کراس اور برقی نتا L

مشخصات فنی نتا L

نسخه برقی نتا L به یک موتور با 231 اسب­‌بخار قدرت مجهز شده است. احتمال دارد که همچون نتا S و GT، در مدل L هم پیشرانه روی محور عقب نصب شده باشد. حداکثر سرعت نتا L برقی 180 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

بنابر اعلام سازنده، مجموعه باتری نتا L توسط شرکت زیرمجموعه گریت وال یعنی SVOLT تامین شده است، اما از ظرفیت آن اطلاعی در دسترس نیست.

اما نتا L در نسخه هیبرید EREV، علاوه بر موتور مشترک با نسخه برقی، یک پیشرانه 1.5 لیتری ساخت دانگ فنگ با 90 اسب‌­بخار قدرت را هم در زیر کاپوت جای داده که وظیفه شارژ باتری را برعهده دارد.

نتا L EREV به مجموعه باتری 30 کیلووات ساعت مجهز شده است، که برد حرکتی 164 کیلومتر در حالت کاملا برقی را برای این خودرو فراهم خواهد کرد.

نتا L از سال 2024 وارد بازار چین خواهد شد. انتظار داریم که قیمت این خودرو در محدوده 21 تا 35 هزار دلار تعیین شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران