• فولکس واگن تيگوان L پرو 2024

مخصوص بازار چین

انتشار نخستین تصاویر از فولکس واگن تیگوان L پرو

28 دی 1402 19:36

سومین نسل از فولکس واگن تیگوان در سپتامبر 2023 معرفی شد. نسخه بدنه-بلند از نسل دوم تیگوان در اروپا با نام آل اسپیس معرفی شده است و به زودی با محصول جدید به نام تایرون جایگزین خواهد شد، درحالی‌که در بازار آمریکا این خودرو بدون پسوند یا لقب خاصی به فروش می‌­رسد.

اما در چین اوضاع پیچیده­‌تر است، چراکه علاوه بر مونتاژ نسخه بدنه-بلند با نام تیگوان L و نسخه کوپه با نام تیگوان X در این کشور، نسخه اروپایی نیز به صورت وارداتی در چین به فروش می‌­رسد. حالا فولکس واگن تصمیم گرفته که یک محصول جدید به نام تیگوان L پرو را نیز در چین عرضه کند. دو تصویر و برخی مشخصات فنی این خودرو نیز توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) منتشر شده است.

طراحی فولکس واگن تیگوان L پرو

ابعاد بدنه فولکس واگن تیگوان L پرو در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.735، 1.859، 1.682 و 2.791 متر اعلام شده، که نسبت به نسل قبلی همین خودرو، در تمام بخش‌ها به جز فاصله محورها، افزایش یافته است.

فولکس واگن تیگوان L پرو از نظر ظاهری به همتای اروپایی خود شباهت دارد و مثل آن مدل، در دو نسخه ظاهری استاندارد و R لاین عرضه خواهد شد.

فولکس واگن تیگوان L پرو 2024

فعلا هیچ تصویری از فضای کابین فولکس واگن تیگوان L پرو در اختیار نداریم، ولی می‌­توان انتظار داشت که این خودروی 5 نفره همچون همتای اروپایی خود، به مواردی شامل نمایشگر 15 اینچی و اهرم دنده روی فرمان مجهز باشد.

مشخصات فنی فولکس واگن تیگوان L پرو

بنابر اسناد MIIT، فولکس واگن تیگوان L پرو در چین به پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ مجهز شده است، که در دو نسخه با 184 یا 220 اسب‌­بخار تولید خواهد شد. احتمال دارد که نسخه هیبرید این خودرو نیز در چین عرضه شود.

همچون بسیاری موارد دیگر در صنعت خودروسازی چین، فولکس واگن هم فعلا قصد دارد تولید نسل‌های دوم و سوم تیگوان L پرو را به صورت همزمان ادامه دهد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران