نسل جدید تیگوان با پیشرانه الکتریکی دیده شد

عکس‌های جاسوسی جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد نسل جدیدی از فولکس‌واگن تیگوان در راه است. به نظر می‌رسد که نسل جدید به پیشرانه الکتریکی مجهز شده است.

تنوع پیشرانه به فولکس‌واگن کمک می‌کند تا جایگزین‌های ارزان‌تری را به مشتریان ارائه دهد، زیرا این خودروساز به سمت تمام الکتریکی شدن در حرکت استبدنه خودرو در عکس‌های جاسوسی، اصلاح شده به نظر می‌آید و تغییرات عمده‌ای در بخش جلویی ایجاد شده است. سپر جلو تهاجمی است و جلوپنجره کاملاً پوشیده شده. عدم وجود خروجی‌های اگزوز نشان می‌دهد که خودرو به باتری مجهز است.

این تیگوان به روز شده می‌تواند همچنان روی پلتفرم فعلی MQB باشد؛ حتی اگر فولکس‌واگن بخواهد خودروهای برقی بیشرتی مبتنی بر MEB ارائه دهد. پلتفرم قدیمی این اجازه را به فولکس‌واگن می‌دهد که تیگوان را با پیشرانه‌های هیبریدی ملایم، پلاگین‌هیبرید و تمام الکتریکی عرضه کند. این تنوع پیشرانه به فولکس‌واگن کمک می‌کند تا جایگزین‌های ارزان‌تری را به مشتریان ارائه دهد، زیرا این خودروساز به سمت تمام الکتریکی شدن در حرکت است.

نسل جدید تیگوان با پیشرانه الکتریکی

نسل بعدی تیگوان در مراحل اولیه توسعه است، بنابراین انتظار نمی‌رود که تا سال آینده عرضه شود. احتمالاً تیگوان جدید در سال 2024 معرفی خواهد شد و در سال 2025 از راه می‌رسد. فولکس‌واگن احتمالاً تیگوان را در دو مدل عرضه می‌کند که نسخه کشیده‌تر آن با طول محوری بیش‌تر، مختص بازار آمریکای شمالی است.

عکس‌های جاسوسی دیگری در ماه آوریل منتشر شده بود که نشان می‌دهد فولکس‌واگن به شدت در حال حرکت به سمت برقی شدن است.

با توجه به این که نسل فعلی فولکس‌واگن تیگوان اولین بار در سال 2016 معرفی شد و رقبای بسیاری دارد، باید دچار تغییرات اساسی‌ای شود و با پیشرانه‌های جدیدی، از جمله پیشرانه‌های الکتریکی، به بازار آید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com