• شرايط سفر به کيش با خودرو

ورود کدام خودروها به جزیره ممنوع شد؟

شرایط سفر به کیش با خودرو 1403

28 اسفند 1402 15:20

شرط ورود خودروها به کیش در تعطیلات نوروزی

اسفند 1402: مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش گفت: بیمه نامه و معاینه فنی از الزامات ورود خودروهای مسافران و گردشگران نوروزی به کیش است. عزت الله محمدی، با اشاره به اینکه در زمینه ورود خودروهای سواری محدودیتی نداریم، اظهار کرد: محدودیت ورود شامل خودروهای ون، تاکسی و انواع وانت بار، کامیون، مینی بوس و اتوبوس در ایام تعطیلات نوروزی است.

وی افزود: با برنامه ریزی کمیته ایمنی بنادر در اسکله‌ها، حوضچه‌ها و مسیر تردد شناورها در بندرگاه کیش لوازم و اصول ایمنی تردد گردشگران فراهم شده است. محمدی خاطرنشان کرد: گروه‌های ایمنی در اسکله‌ها و بنادر تردد مسافران را نظارت می کنند و غواصان امداد و نجات نیز در حوضچه‌های مبادی ورودی دریایی کیش و چارک شبانه روزی فعال هستند.

بیش از 4 هزار خودرو در کیش پلاک قدیمی هستند

اردیبهشت 1402: سرهنگ مهدی توانگر، رئیس پلیس راهور کیش، اعلام کرد که از ابتدای اردیبهشت سال 1402 به منظور انضباط بخشی، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و افزایش مسئولیت پذیری رانندگان، اطلاعیه ای صادر گردید تا مالکان خودروهای پلاک قدیمی در مدت زمان 2 ماه برای تعویض پلاک به پلیس راهور مراجعه کنند.

وی افزود در این بازه زمانی تعداد 91 نفر برای تعویض پلاک خودرو اقدام کردند و بیش از 4 هزار خودرو دیگر هنوز دارای پلاک قدیمی هستند. این طرح از سال 1398 بر اساس دستورالعمل ابلاغی در مناطق آزاد آغاز و کلیه مالکان خودروها می توانند تا پایان خرداد ماه سال 1402 با مراجعه به پلیس راهور کیش برای تعویض پلاک های قدیم خودرو اقدام نمایند.

نویسنده : مرتضی برجسته

دیدگاه کاربران
ناشناس 1403/1/1
سلام هزینه برای حمل خودرو چقدر است
پاسخ
0
0
0