• لامبورگيني اوروس اورلندر
  • لامبورگيني اوروس اورلندر
  • لامبورگيني اوروس اورلندر
  • لامبورگيني اوروس اورلندر
  • لامبورگيني اوروس اورلندر

خانه محرک گران‌قیمت

معرفی لامبورگینی اوروس اورلندر

13 اردیبهشت 1403 21:43

لامبورگینی اوروس نمی‌­تواند به عنوان انتخاب نخست علاقمندان به بیراهه‌نوردی شناخته شود، اما اگر بتوانید از پس مخارج خرید و تغییرات این خودرو بربیایید، مطمئنا یکی از بهترین شاسی‌بلندهای جهان را در اختیار خواهید داشت.

اما یکی از اهالی ایالت کلرادوی آمریکا به نام Connor، قدم فراتر گذاشته و لامبورگینی اوروس را به یک خانه متحرک تبدیل کرده است. البته انجام این امر، کار ساده‌ای نبوده و تغییرات زیادی روی این شاسی‌بلند ایتالیایی اعمال شده است. مثلا پنجره‌های بدون فریم، نصب باربند را غیرممکن می­‌کرده، پشت سری صندلی‌ها از قابلیت تنظیم بی‌بهره بوده و چراغ‌های عقب این خودرو هم نور چندانی تامین نمی‌­کرده است.

لامبورگینی اوروس اورلندر

اما Connor از ادامه کار ناامید نشده و ریل سقفی جدا شونده Front Runner، تایر زاپاس، چراغ‌های سقفی، تجهیزات ارتباطی استار لینک و رینگ‌های 22 اینچی Klassik B OffRoad با تایرهای چهار فصل را برای این خودرو نصب کرده است.

در فضای کابین هم تخت تاشو، امکان استفاده از صندلی‌های پشت سر راننده را فراهم کرده است. به لطف طراحی ماژولار، سه یا چهار نفر را می‌­توان در کابین این خودرو جا داد، ضمن­ این‌که می­‌توان این لوازم را به راحتی به بیرون کابین انتقال داد تا فضا باز هم افزایش یابد.

پیشرانه 4 لیتری V8 توربوشارژ که در لامبورگینی اوروس نصب شده است، 641 اسب‌­بخار قدرت در اختیار راننده قرار می­‌دهد. در طول سفر بین 16 کشور که در مدت یک سال و در مسافت 32 هزار کیلومتر پیموده شده است، این خودرو فقط یک بار و به علت نقص عملکرد اورینگ در اتصالات انتقال هوا به پیشرانه، به خدمات نمایندگی نیاز پیدا کرده است.

البته صدمات وارد به بدنه این خودرو، ماجرایی جداگانه است. پس از آسیب به زیرسپری جلو در رومانی، این قطعه با پرداخت 1.400 دلار تعویض شده است. البته دکمه مربوط به نورپردازی داخلی هم اکنون عمل نمی­‌کند.

لامبورگینی اوروس اورلندر

آقای Connor قصد دارد با نصب سپر آفرود در جلو و عقب، محافظ زیرسپری و همچنین سیستم اگزوز جدید، قابلیت بیراهه‌نوردی این خودرو را افزایش دهد. انتقال اجاق به بیرون از کابین و همچنین نصب چادر سقفی جدید، از دیگر برنامه­‌های جدید وی برای این لامبورگینی مسافرتی است.

در بسیاری از کشورهای جهان، می­‌توان با قیمت معادل لامبورگینی اوروس یک خانه خریداری کرد. به همین دلیل جالب است که شخصی از این خودرو به عنوان یک خانه متحرک استفاده می­‌کند. البته توجه داشته باشید که در این خانه از حمام خبری نیست.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران