• فورد اکواتور
  • فورد اکواتور
  • فورد اکواتور اسپرت
  • فورد اکواتور اسپرت

عرضه در بازار چین

معرفی فورد اکواتور و اکواتور اسپرت

30 اردیبهشت 1403 09:52

شرکت فورد آماده است تا نسخه جدید اکواتور و اکواتور اسپرت را برای بازار چین معرفی کند. اکنون سه سال از معرفی آن‌ها در این کشور می‌گذرد.

این دو محصول، مشخصات فنی یکسانی دارند و در کارخانه JMC_Ford  در چین تولید می‌شوند. اکنون عناصر ظاهری جدید و به روز اضافه شده و در نسخه پلاگین هیبرید جدید در دسترس هستند.

فورد اکواتور ‌و اکواتور اسپرت ۲۰۲۵، هنوز رسما رونمایی نشده‌اند؛ اما عکس‌ها و برخی از اطلاعات آن‌ها توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شده است.

مشخصات ظاهری فورد اکواتور و اکواتور اسپرت

هر دو نسخه، نمای جلوی جدید اصلاح‌شده دارند. مدل اکواتور، جلوپنجره کوچک‌تر، چراغ‌های LED باریک و سپر ساده‌تر دارد.

اکواتور اسپرت، دماغه برجسته‌تری داشته و طرح جلویی آن لانه‌زنبوری و مشکی است. طراحی عقب خودرو در مدل اکواتور، شامل چراغ‌های LED پیوسته است‌.  اما اکواتور اسپرت، تا حدودی طراحی مدل قبلی را حفظ کرده و یک دیفیوزر اصلاح‌شده دارد.

فورد اکواتور اسپرت

یکی از راه‌های تشخیص اکواتور و اکواتور اسپرت، از گلگیر عضلانی عقب نسخه اسپرت است که از فورد ماستنگ الهام گرفته است.

اکواتور اسپرت، ۵۵ میلی‌متر طویل‌تر شده و طول آن به ۴۶۸۵ میلی‌متر می‌رسد.  اکواتور نیز ۱۵ میلی‌متر بلندتر شده و طول آن به ۴۹۲۰ میلی‌متر می‌رسد.

هنوز عکسی از فضای داخلی خودرو منتشر نشده است؛ بنابراین مشخص نیست که آیا نمایشگر ۱۲.۳ اینچی دوگانه نسل قبل حفظ شده یا نمایشگر ۲۷ اینچی مشابه مدل کراس‌اور Evos، سدان موندئو و شاسی‌بلند اکسپلورر اضافه شده است.

مشخصات فنی فورد اکواتور و اکواتور اسپرت

علاوه بر تغییرات ظاهری، یک پیشرانه پلاگین‌هیبرید جدید اضافه شده که در هر دو مدل موجود است. این پیشرانه از یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتری ۱۴۸ اسب‌بخاری و موتور الکتریکی ۸۱ اسب‌بخاری تشکیل شده است.  مجموع خروجی پیشرانه به ۲۱۵ اسب‌بخار می‌رسد.

فورد اکواتور اسپرت

یک باتری لیتیوم یون فسفات درنظر گرفته شده، که تامین‌کننده آن CATL است. هنوز جزئیات مربوط به ظرفیت باتری و برد آن اعلام نشده است.

فورد اکواتور اسپرت، با پیشرانه تمام بنزینی نیز در دسترس است. نسخه بنزینی به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ اکوبوست مجهز شده است، که ۱۶۸ اسب‌بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. هنوز هیچ اشاره‌ای به پیشرانه ۲ لیتری اکوبوست قبلی در اکواتور نشده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران